دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

اقدامات قبل از انجام جراحی لیفت صورت

در مطلب قبل شما را با عمل لیفت صورت یا همان ریتیدکتومی (Rhytidectomy) آشنا کردیم و گفتیم که معمولا چه کسانی کاندیدای انجام این جراحی زیبایی بر روی پوست صورت و گردن خود هستند. همچنین در خصوص نتایج حاصل از انجام این نوع جراحی زیبایی بر روی صورت شما و اینکه آثار آن حداقل تا […]

در مطلب قبل شما را با عمل لیفت صورت یا همان ریتیدکتومی (Rhytidectomy) آشنا کردیم و گفتیم که معمولا چه کسانی کاندیدای انجام این جراحی زیبایی بر روی پوست صورت و گردن خود هستند. همچنین در خصوص نتایج حاصل از انجام این نوع جراحی زیبایی بر روی صورت شما و اینکه آثار آن حداقل تا 10 سال بر روی صورت شما باقی خواند ماند،صحبت کردیم و نهایتا شما مخاطبان عزیز را با روش های انجام این عمل که هم بصورت تهاجمی (جراحی) انجام می شود و هم می توان برای آن از روش های غیر تهاجمی (عدم نیاز به جراحی) استفاده کرد، آشنا نمودیم. حال می خواهیم در این بلاگ از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور به شما اطلاعاتی در خصوص اقدامات قبل از انجام جراحی لیفت صورت تقدیم نماییم که امیدواریم مورد توجه تان قرار گیرد.

اقدامات قبل از انجام جراحی لیفت صورت

اگر پوست شما به هر دلیلی دارای چین و چروک های عمیق و یا سست شدن بافت زیرین و نهایتا رویت شُل شدگی فراوان در قسمت های مختلفی از صورتتان شده است، باید حتما به یک جراح فک و صورت ماهر مراجعه فرمایید تا وی با توجه به عمق ناهنجاری های موجود بر روی پوستتان در ابتدا مشخص کند که باید شما از روش های تهاجمی برای از بین بردن مشکلات پوستی خود استفاده کنید و یا دست به دامن روش های غیر تهاجمی برای این منظور شوید؛ به هر حال یادتان باشد برای لیفت یا همان کشیدن پوست خود باید یکسری اقدامات قبل از انجام جراحی لیفت صورت را در نظر داشته باشید که شامل:

  • حمام گرفتن و تمیز نمودن بدن در شب قبل از عمل
  • عدم داشتن آرایش صورت برای بیماران زن
  • عدم استفاده از زیورآلات گردنی و آویزی
  • منع استفاده از دخانیات (مخصوصا سیگار و قلیان)
  • اجتناب از مصرف خوراکی ها و نوشیدنی های حاوی مقادیر الکلی
  • اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون آسپیرین ها
  • برخورداری از یک همراه در روز انجام جراحی لیفتینگ

می باشد.

اقدامات قبل از انجام جراحی لیفت صورت

اقدامات قبل از انجام جراحی لیفت صورت

علاقه مندان به انجام لیفت صورت توجه داشته باشند که کشیدن سیگار و قلیان خود را در یک هفته الی ده روز مانده به زمان انجام جراحی باید متوقف و یا بسیار کم کنند؛ زیرا مصرف دخانیات سبب کاهش سرعت بهبودی و تضعیف آشکار قدرت بازسازی بافت صورتتان می گردد!

انجام هر گونه فرآیند شیمیایی در ناحیه تحت عمل، به مدت 30 روز بعد از جراحی امکان‌ پذیر نخواهد بود؛ پس اگر قصد رنگ کردن موهای خود را دارید یا بهتر است پیش از انجام عمل لیفتینگ آن را انجام دهید و یا تا مدتی پس از انجام عمل برای این کار دست نگه دارید.

کلام آخر

مخاطبان عزیز توجه داشته باشید که اگر شاغل هستید، بهتر است حداقل به فکر اخذ یک مرخصی 10 روزه برای انجام این عمل و رسیدن به سطحی از بهبودی برای خود باشید و اگر هم در منزل هستید و شاغل نیستید باید بدانید که معمولا تورم و کبودی ناشی از انجام جراحی لیفت صورت در همان یک هفته اول بصورت تدریجی از روی صورت شما عزیزان محو خواهد شد.

اما یادتان باشد که از بین رفتن کبودی و تورم موجود بر روی صورت شما به هیچ وجه جواز استفاده از آرایش های غلیظ در بانوان و یا استفاده از لباس هایی که از سر پوشیده می شوند را نمی دهد و همچنان شما باید در دوران نقاهت خود به این مسائل توجه لازم را داشته باشید.

جراح در عمل ریتیدکتومی هم می تواند از داروهای بی حسی موضعی استفاده کند و هم از بیهوشی عمومی که قطعا در جلسه مشاوره ای پیش از انجام جراحی با شما در این خصوص صحبت خواهد کرد. این را نیز باید بدانید که سلامت جسمانی افراد در گرفتن خروجی بهتر پس از انجام چنین عمل زیبایی بسیار تاثیرگذار است و به همین خاطر هم است که معمولا افرادی که در سن 30 تا 40 سالگی لیفتینگ صورت را انجام می دهند در مقایسه با افراد مسن تر از دوران نقاهت کوتاه تری برخوردار می باشند.

بیماران عزیز به این نکته نیز توجه لازم را داشته باشند که اگر دارای بیماری خاص و یا رژیم غذایی و حتی مصرف دارویی ویژه ای هستند باید صراحتا همه این موارد را به متخصص فک و صورت خود بازگو نمایند؛ چرا که در روند انجام جراحی و حتی کوتاه تر شدن دوران نقاهت پس از آن این موارد بسیار حائز اهمیت است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.