دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

ایمپلنت تخصصی کلینیک دکتر نجمه زندی پور

متخصص ایمپلنت حرفه ای در کرج در کلینیک دکتر نجمه زندی پور از طریق جدیدترین ابزار ایمپلنت و با کیفیت ترین تجهیزات به درمان جاهای خالی دندان ها از طریق ایمپلنت دندان میپردازد. ایمپلنت چیست؟ در علم دندانپزشکی سعی بر این است که تمامی دندانها تا حد امکان حفظ شود. جراحی ایمپلنت در واقع جراحی […]

متخصص ایمپلنت حرفه ای در کرج در کلینیک دکتر نجمه زندی پور از طریق جدیدترین ابزار ایمپلنت و با کیفیت ترین تجهیزات به درمان جاهای خالی دندان ها از طریق ایمپلنت دندان میپردازد.

ایمپلنت چیست؟

در علم دندانپزشکی سعی بر این است که تمامی دندانها تا حد امکان حفظ شود. جراحی ایمپلنت در واقع جراحی هست که اکثر افراد آن را به عنوان کاشت دندان می شناسند.

یک قطعه فلزی از جنس آلیاژ تیتانیون می باشد که این آلیاژ استحکام بسیار بالائی در برابر نیروها را دارد که این آلیاژ علاوه بر استحکام پذیری بسیار خوبی با بدن دارد. به همین علت از آلیاژ تیتانیوم درعلم پزشکی بسیار استفاده می شود. ایمپلنت در ناحیه ریشه دندان از دست رفته قرار می گیرد و روی آن روکش قرار می گیرد. ساختار یک دندان رو بازسازی می کند.

مزیت استفاده از ایمپلنت دندانی چیست؟

  • عملکرد زیبایی مانند دندان طبیعی
  • جلوگیری از تحلیل استخوان
  • عدم پوسیدگی با گذشت زمان
  • صحبت کردن بدون مشکل به علت ثابت بودن آن
  • توانایی جویدن مانند دندان طبیعی
  • داشتن لبخند زیبا
  • مادام العمر بودن

ایمپلنت کاملاً ساختار شبیه دندان طبیعی را دارد فرد همان لبخند زیبا را که با دندان طبیعی داشته را بدست می آورد به راحتی صحبت می کند و تمامی لغات را به طور صحیح ادا می کند چون ایمپلنت ثابت می باشد. فرد به راحتی می تواند غذاهای سفت بخورد و همان رژیم غذایی قبلی را داشته باشد و دیگر مانند افرادی که دندان مصنوعی دارند و از خوردن اکثر غذاها محروم می باشند. نیست افرادی که دندان مصنوعی دارند در تلفظ خطیر حروف مشکل دارند.

specialized-implants

ایمپلنت تخصصی

علل برتری و تمایز ایمپلنت نسبت به سایر روش های جایگزین دندان چیست؟

یکی از مهم ترین علل برتری ایمپلنت جلوگیری از تحلیل استخوان فک می باشد و تنها درمانی هست که می تواند جایگزین ایده آل برای دندان از دست رفته باشد با جلوگیری از تحلیل استخوان فک زیبایی صورت حفظ می گردد. ایمپلنت به علت اینکه ساختار شبیه دندان طبیعی دارد. لبخند طبیعی زیبا به فرد هدیه می دهد.

اما سایر درمانهای جایگزین دندان مانند: روکش یا دندان مصنوعی مانع از تحلیل استخوان نمی شوند، حتی اگر به نحو صحیح ساخته نشوند روند تحلیل استخوان فک را افزایش داده که این امر موجب تسریع روند پیری در صورت می شود. ایمپلنت به علت اینکه از جنس آلیاژ تیتانیوم می باشد. بسیار محکم بوده و فرد می تواند به راحتی همان غذاهایی که قبلاً استفاده می کرده را بخورد ولی در درمان با دندان مصنوعی فرد قدرت جویدن غذاهای سفت را ندارد.

ایمپلنت کاملاً به صورت ثابت و فیکس در داخل دهان قرار می گیرد فرد به راحتی در اجتماع حضور پیدا کرده اعتماد به نفس بالا داشته دیگر نگرانی بابت جابجایی دندان خود ندارد ولی در رابطه با دندان مصنوعی همیشه این نگرانی وجود دارد که از جای خود تکان بخورد یا از دهان

فرد بر اثر عطسه یا سرفه شدید خارج شود که این اتفاق باعث ناراحتی شدید فرد و کاهش اعتماد به نفس فرد می شود.در درمان با روکش باید دندانها سالم مجاور تراش داده شود تا دندان از دست رفته جایگزین شود این امر خود باعث آسیب به دندانها و احتمال از دست رفتن زود هنگام دندانهای تراش خورده می شود. اما در درمان imp دندانهای مجاورآسیب نمی بیند در ضمن باعث حفظ استخوان فک و سلامت دندانهای مجاور می شود.

موارد استفاده از ایمپلنت

در ناحیه ای که دندان از دست رفته است یا دندانی وجود دارد که قابل نگهداری نبوده باید خارج شود. در صورتی که دندان پوسیده یا شکسته شود برای نگهداری مستلزم کارهای متعدد دندانپزشک با ریسک موفقیت پایین می باشد بهتر است از دندان با ایمپلنت جایگزین شود. (دکتر نجمه زندی پور متخصص جراحی فک ،صورت ، دهان)

مقاله قبلی :
مقاله بعدی :
مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.