دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

ایمپلنت دولتی در کرج

رایج ترین روش‌های جایگزینی دندان‌های صدمه دیده یا از دست رفته عبارتند از دندان مصنوعی، بریج و ایمپلنت. ایمپلنت به علت جایگزین کردن دندان از دست رفته میباشد. جنس آن از تیتانیوم خالص یا آلیاژ آن است. درحقیقت ایمپلنت ها خاصیت بیولوژیکی دارند و با بدن شما سازگار هستند. ایمپلنت دندان نوعی پروتز کاشتنی است […]

رایج ترین روش‌های جایگزینی دندان‌های صدمه دیده یا از دست رفته عبارتند از دندان مصنوعی، بریج و ایمپلنت.

ایمپلنت به علت جایگزین کردن دندان از دست رفته میباشد. جنس آن از تیتانیوم خالص یا آلیاژ آن است. درحقیقت ایمپلنت ها خاصیت بیولوژیکی دارند و با بدن شما سازگار هستند.

ایمپلنت دندان

نوعی پروتز کاشتنی است که در دهان قرار میگیرد. ایمپلنت در واقع یک پایه تیتانیومی است که در داخل استخوان فک در زیر لثه قرار میگیرد تا همانند ریشه دندان عمل کرده و روکش دندان یا دندان مصنوعی را در جای خود مستحکم و ثابت نگه دارد.

انواع ایمپلنت دندان

  • اندوستیال (endosteal): ایمپلنتی است که درون استخوان قرار می گیرد.
  • ساب‌پریوستیال (subperiosteal):  ایمپلنتی است که روی استخوان آرواره و زیر بافت لثه قرار میگیرد .

 

ایمپلنت دولتی در کرج

ایمپلنت دولتی در کرج

مزیت ایمپلنت دندان بر دندان مصنوعی چیست؟

  • ایمپلنت دندان هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکردی بسیار بهتر از دندان مصنوعی است و همچنین شبیه دندان طبیعی است و کسی متوجه فرق آن با دندان‌های طبیعی خودتان نمی‌شود. با این روش می‌توانید همه غذاهایی را که قبلاً با دندان‌های خود می‌خوردید، بخورید و هیچ‌ گونه محدودیت غذایی خاصی برای آن وجود ندارد در حالی ‌که با دندان مصنوعی بسیاری از غذاها را نمی‌توان جوید.
  •  دندان مصنوعی هنگام صحبت کردن و جویدن غذا تکان خورده و دائماً لثه را تحریک می‌کند در حالی که ایمپلنت کاملاً ثابت است و لغزش و تکان ندارد.
  • ایمپلنت درست همانند دندان‌های دیگرتان تمیز می‌شود و نیازی به مراقبت ویژه ندارد در حالی که تمیز کردن دندان مصنوعی مستلزم تمیز کردن دندان‌های طبیعی و دندان مصنوعی به صورت جداگانه است.

مراقبت از دندان ایمپلنتی چگونه است؟

  • هر روز حداقل دو مرتبه مسواک بزنید و یک مرتبه نخ دندان بکشید.
  • برای چکاپ هر شش ماه یک بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید.
  • از سیگار کشیدن پرهیز کنید چون پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد سیگار کشیدن در التیام بافت‌ها اختلال ایجاد کرده و می‌تواند عوارض ایمپلنت را افزایش دهد.

دوام و طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

اگر مراقبت مناسب و انجام چکاپهای منظم دندانپزشکی صورت گیرد احتمالاً ایمپلنت دندان تا آخر عمر به شما خدمت می‌کند. گاها هیچ نیازی به تعویض خود ایمپلنت‌ها وجود ندارد اما طول عمر روکش دندان که بر پایه ایمپلنت نصب شده است 10 تا 15 سال برآورد می‌شود .

 مزایای ایمپلنت دندان :

1. ظاهر بسیار زیبا و طبیعی آن است.

2. تاثیر گذاری مثبت در گفتار و صحبت کردن بیمار است.

3. ایمپلنت یک عضو ثابت است، این روش ناراحتی پروتز های متحرک را بوجود نمی آورند و جزئی از دهان شما خواهد بود.

4. با این درمان شما میتوانید غذاهای مورد علاقه خودتان را با لذت و بدون درد میل کنید.

5.دوام و طول عمر ایمپلنت بسیار زیاد است و سال ها قابل استفاده خواهند بود.

ایمپلنت دولتی در کرج :

در مرکز تخصصی ایمپلنت دندان دکتر نجمه زندی پور، درمان های تخصصی ایمپلنت توسط بهترین متخصصان و با استفاده از بهترین تکنیک های روز دنیا انجام می گردد.

مطالب پیشنهادی

یک پاسخ به “مراقبت های پس از انجام جراحی پلک”

  1. […] یا پایین شما به بهترین نحو ممکن انجام دهند. در ادامه با مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور اگر همراه شوید با موارد بیشتری در خصوص کاشت دندان آشنا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.