بلفاروپلاستی در کرج

بلفاروپلاستی در کرج

بلفاروپلاستی در کرج یا جراحی پلک عبارت است از جراحی بافت های اضافه پلک فوقانی یا تحتانی و خالی کردن چربی های اضافه که هم با بیهوشی کامل و هم بی حسی انجام می‌شود. این جراحی به نوعی سبب جوان سازی چشم ها و زیبایی بیشتر چهره می‌شود. بلفاروپلاستی معمولا زمانی انجام می‌شود که بافت اضافه پلک های شما سبب مشکل در بینایی و یا زیبایی چهره شما شود. معمولا با گذشت زمان و افزایش سن، بافت پلک دچار شل شدگی و کشیدگی می‌شود. این تغییر بافت در افراد مختلف، با شدت گوناگونی رخ می‌دهد. این افتادگی ممکن است گاهی انقدر شدید باشد که به بینایی نیز اختلال وارد کند. البته گاهی ممکن است علت پف زیر چشم به دلیل بیماری های متابولیک نظیر کم کاری تیروئید،مشکلات کلیه و… باشد که پزشک متخصص در جلسه مشاوره از نظر موارد مختلف درمانی و زیباشناسی شما را معاینه می‌کند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره بلفاروپلاستی برای شما بیان کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چه کسانی باید بلفاروپلاستی یا جراحی افتادگی پلک را انجام دهند؟

افتادگی پلک یک رده سنی مشخص ندارد و بر اساس نوع بافت پوست بیماران، ممکن است حتی در سنین جوانی نیز نیاز به انجام آن باشد. به دلیل آنکه بلفاروپلاستی در کرج هم با بی حسی و هم بیهوشی قابل انجام است، محدودیت سنی برای انجام آن حتی برای افراد بسیار مسن هم وجود ندارد. به طور کلی با افزایش سن و گذر از میانسالی، طیف وسیعی از افراد نیاز به این جراحی پیدا می‌کنند. کاندیدای مناسب این جراحی شامل افراد زیر می‌باشند:

  • افراد سالم و غیر سیگار بهترین کاندید برای جراحی بلفاروپلاستی هستند.
  • بیماران دیابتی و افرادی که فشار خون دارند نیز در صورتی که فشارخون و یا قند خون تنظیم شده دارند، بدون نگرانی‌می توانند تحت جراحی افتادگی پلک قرار گیرند.
  • بیمارانی که بیماری جدی و شدید چشمی ندارند نیز می‌توانند این عمل جراحی را انجام دهند.

امروزه سلامت روان مراجعین و دیدگاه کلی آنها نسبت به جراحی زیبایی یکی از موارد مهم در پذیرش بیماران و مناسب بودن آنها برای جراحی زیبایی از سوی انجمن های بزرگ جراحی های زیبایی و همچنین دکتر نجمه زندی پور به عنوان جراح بلفاروپلاستی در کرج مطرح می‌باشد.

نمونه کار بلفاروپلاستی در کرج

روش های مختلف بلفاروپلاستی

تکنیک های مختلفی برای برش جراحی پلک فوقانی وجود دارد، که بر اساس صلاحدید جراح شما این کار انجام می‌شود. بهترین روش،روشی است که پوست و بافت های زیرین پس از جراحی به طور مناسب سر جای قبلی خود قرار گیرند. البته در برخی روش های جراحی پلک تحتانی، ممکن است هیچگونه پوستی برداشته نشود و صرفا چربی زیر پوست خارج شود.

در اغلب موارد بیماران تحت جراحی پلک فوقانی قرار می‌گیرند. برخی بیماران ممکن است علاوه بر جراحی پلک بالا، تحت عمل جراحی پلک پایین نیز به طور همزمان با پلک بالا یا به تنهایی قرار گیرند. البته در جراحی پلک تحتانی گاهی ممکن است خط برش، از داخل چشم انجام شود. جراحی پلک پایین معمولا زمانی انجام می‌شود که بیماران چربی زیادی زیر چشمان خود داشته باشند. البته همیشه جراحی پلک پایین به تنهایی رضایت بخش نمی‌باشد، زیرا می بایست علاوه بر جراحی پلک پایین، مینی لیفت صورت و تزریق ژل و بوتاکس هم گاهی انجام شود.

بلفاروپلاستی با بیهوشی بهتر است یا بی حسی؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است یک شرایط مراجعه به دندان پزشکی را متصور باشید، آیا برای پر کردن دندان خود بیهوشی را ترجیح می‌دهید یا بی حسی؟ جراحی پلک با استفاده از بی حسی کامل و بدون کاهش هوشیاری و خواب آلودگی بیماران می‌تواند انجام شود. طی انجام جراحی پلک فوقانی یا تحتانی با بی حسی، بیماران هیچگونه دردی متوجه نخواهند شد. همچنین در صورتی که به هر دلیلی بیمار تمایل به انجام جراحی پلک با بیهوشی داشته باشد، اینکار برای وی انجام می‌شود. البته یک متد ترکیبی دیگر، استفاده از بی حسی به همراه تجویز آرام بخش به بیماران می‌باشد، به طوری که علاوه بر آنکه بیمار بیهوش کامل نیست، دردی متوجه نشده و دیگر مضطرب نخواهد بود، زیرا داروی آرام بخش با دوز کمتر از دوز بیهوشی برای بیماران تزریق شده اند.

بهترین جراح پلک در کرج کیست؟

دکتر نجمه زندی پور معتقدند بهترین جراح پلک، آن پزشکی می‌باشد که بالاترین تجربه در این کار، بیشترین رضایت بیمار و همچنین کمتر نارضایتی را دارد. همچنین قیمت مناسب نیز یکی دیگر از فاکتورهای مناسب در انتخاب پزشک برای جراحی پلک می‌باشد.لزوما قیمت زیاد و قیمت کم، منعکس کننده کیفیت کار یک پزشک نمی‌باشد. اخلاق حرفه ای و تعهد کاری نیز یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب جراح پلک می‌باشد. پاسخگویی بعد از جراحی با اهمیت بوده و باید این مسئله را جدی بگیرید. همچنین برای یافتن بهترین جراح پلک، هیچگاه به تبلیغات اینترنتی و…. بسنده نکرده و حتما در مطب پزشک مورد نظر حاضر شوید. متاسفانه گاهی دیده شده که نمونه کارهای به اشتراک گذاشته در صفحات مجازی با آنچه واقعیت دارد، یکی نیستند. پزشکان مختلفی با تخصص های گوناگون مانند جراحی عمومی، جراحی گوش وحلق و بینی، پزشکان عمومی، متخصص فک و صورت و زیبایی و جراحان پلاستیک این عمل را انجام می‌دهند. حتما با مراجعین پزشکان دیگر می‌بایست صحبت کنید. در مطب پزشکان مختلف استان البرز با بیمارانی که بلفاروپلاستی در کرج انجام داده اند صحبت کنید. درباره رضایت آنها از پزشک خود،دوره نقاهت و فرآیند جراحی پلک سوالاتی برای تصمیم گیری بهتر و انتخاب بهترین پزشک برای جراحی بپرسید. اما پیشنهاد ما به شما برای جراحی بلفاروپلاستی در کرج، انجام حداقل یک جلسه مشاوره نزد دکتر نجمه زندی پور می‌باشد. دکتر نجمه زندی پور بر اساس معیارهای زیبایی شناسی و پزشکی به شما درباره قابل انجام بودن یا نبودن آن چه که مدنظرتان است مشاوره می‌دهند.

نمونه کارهای بلفاروپلاستی دکتر زندی پور

هزینه بلفاروپلاستی در کرج

هزینه جراحی پلک بر اساس موارد مختلفی تعیین می‌شود. مهمترین مسئله در قیمت جراحی پلک، مهارت جراح و تجربه ایشان و همچنین میزان رضایت مراجعین می‌باشد. علاوه بر مهارت جراح، هزینه جراحی پلک بر اساس محل انجام جراحی (بیمارستان یا کلینیک)، نوع بیهوشی و مراقبت های پس از انجام جراحی پلک مورد نیاز و میزان تست های آزمایشگاهی الزامی متفاوت می‌باشد. همچنین هزینه بلفاروپلاستی گاهی بر اساس آنکه بیماران لیفت پلک هم بخواهند یا نه ممکن است تغییر نماید. در برخی موارد جراحی پلک بیماران ممکن است تمایل به جراحی همزمان پلک و لیفت شقیقه داشته باشند. گاهی بیماران پس از انجام بلفاروپلاستی برای ترمیم محل زخم جراحی از پماد ترمیم کننده استفاده می‌کنند. پماد های ترمیم کننده نیز بستگی به نوع برندشان از حدود۳۰۰تومان تا چند میلیون متفاوت می‌باشند.به صورت روتین مصرف پماد های ترمیم کننده توصیه نمی‌شوند اما برخی زیباجویان محض اطمینان از این پماد ها برای جلوگیری از باقی ماندن رد بخیه استفاده می‌کنند. همان طور که بیان کردیم میزان دقیق هزینه جراحی مشخص نبوده و به عوامل ذکر شده بستگی دارد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *