دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

بهترین سازندگان ایمپلنت در جهان

اگر شما به هر دلیلی بخواهید به سراغ انجام ایمپلنت دندان برای خود بروید قطعا با کلی سوال در ذهنتان مواجه می شوید که تا پاسخ هر یک از آن ها را نگیرید، کماکان دو دل برای انجام ایمپلنت باقی می مانید؛ به همین منظور ما در خدمت شما بیماران عزیز هستیم تا بتوانیم به […]

اگر شما به هر دلیلی بخواهید به سراغ انجام ایمپلنت دندان برای خود بروید قطعا با کلی سوال در ذهنتان مواجه می شوید که تا پاسخ هر یک از آن ها را نگیرید، کماکان دو دل برای انجام ایمپلنت باقی می مانید؛ به همین منظور ما در خدمت شما بیماران عزیز هستیم تا بتوانیم به مرور زمان جواب تک تک سوالاتتان را در خصوص ایمپلنت که یک روش جاودان برای کاشت دندانی مادام العمر برایتان است را داده و سطح اطلاعات شما در این خصوص را ارتقاء بخشیم. یکی از سوالات مهم و اساسی در این زمینه این است که بهترین سازندگان ایمپلنت در جهان کدام شرکت ها و از چه کشورهایی هستند؟ و یا اصلا اینکه ایمپلنت کدام کشور از عمر و ماندگاری بیشتری به نسبت دیگر تولیدات موجود در بازار برخوردار است؟! برای این منظور در ادامه این مطلب با مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور همراه باشید.

چه ایمپلنتی خوب است؟

اینکه ایمپلنت دندان چیست و برای چه اهدافی افراد به سراغ آن که در اصل یک روش کاشت دندان مادام العمر برایشان محسوب می شود، می روند را در مطالب قبل توضیح دادیم و حتی گفتیم که اگر شما به مراقبت های پس از کاشت دندان که از سوی پزشک معالجتان تجویز می شود بصورت تمام و کمال عمل کنید، می توانید تا پایان عمر شیرین خود از آن ها در داخل دهانتان همچون یک دندان کاملا طبیعی بهره گیری نمایید را نیز بازگو کردیم.

اکنون می خواهیم در این مطلب شما را با بهترین سازندگان ایمپلنت در جهان آشنا کنیم و بگوییم که یک ایمپلنت خوب از ویژگی هایی همچون:

  • ساخته شده توسط یک برند متخصص و حرفه ای
  • طول عمری حداقل 10 ساله
  • سهولت در دسترسی به قطعات و اجزای مختلف آن
  • دارا بودن گارانتی
  • برخورداری از گواهی FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا)

برخوردار است. حال اینکه جراح فک و صورت شما و یا دندانپزشکتان پیشنهاد استفاده از چه نوع برند ایمپلنتی را به شما می دهد، دیگر یک موضوع کاملا انحصاری از سوی پزشک مربوطه است که بنا به تجربه و سهولت کار با یک کدام از ایمپلنت های تولید شده در بازار آن را برایتان مشخص می کند.

بهترین سازندگان ایمپلنت در جهان

بهترین سازندگان ایمپلنت در جهان

بهترین سازندگان ایمپلنت در جهان

امروزه کشورهای زیادی ادعای ساخت و تولید ایمپلنت را دارند که البته از میان همگی این کشورها باید گفت این تنها کشورهای سوئیس و آمریکا هستند که از مابقی تولید کنندگان ایمپلنت دندان در اقصی نقاط دنیا جلوتر بوده و کمپانی های سازنده ایمپلنت این دو کشور از بازار فروش و همچنین محبوبیت بالاتری به نسبت دیگر برندها و شرکت های فعال در این حیطه برخوردار هستند. از جمله بهترین برندهای سازنده ایمپلنت در دنیا می توان به:

  • شرکت اشترومن (Straumann)
  • شرکت نوبل بیوکر (Nobel Biocare)
  • شرکت زیمر بیومت (Zimmer Biomet)
  • شرکت بیوهوریزونر (BioHorizon)
  • شرکت دنتس‌پلای سیرونا (Dentsply Sirona)

اشاره داشت.

البته به این نکته توجه داشته باشید که این پنج شرکت نامبرده شده گُل سر سبد برندهای فعال در زمینه طراحی تا ساخت و سپس عرضه فراگیر قطعات مختلف ایمپلنت دندان در سراسر دنیا هستند که خوشبختانه یکی از بازارهای هدف مهم آنان کشور عزیزمان ایران است و از این رو شما علاقه مندان به کاشت دندان می توانید بدون هیچگونه نگرانی برای جایگذاری دندان های پوسیده و خرابتان با دندان هایی کاملا مشابه دندان های طبیعی و ماندگاری طولانی (اغلب مادام العمر) اقدام نمایید.

کلام آخر

مخاطبان مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور توجه داشته باشید که همواره جراح متخصص باید برایتان نوع ایمپلنت را انتخاب کند تا یک دندانپزشک عمومی! همچنین این را هم بایستی متذکر شد که در داخل ایران نیز دو شرکت کیمیا کاشت و سینابایونیک نیز در زمینه ساخت ایمپلنت آن هم با کیفیتی کاملا بالا و رقابتی با بهترین های دنیا مشغول فعالیت هستند.

با این حال اما یادتان باشد که شما باید ایمپلنتی را برای جایگذاری در فک بالا و یا پایین خود انتخاب نمایید که تمام قطعات آن به راحتی در بازار موجود باشد تا جراح دندانپزشکتان بتواند با راحتی بیشتری عمل کوتاه کاشت ایمپلنت در داخل دهانتان را انجام دهد.

در پایان باید متذکر شویم که جراحان متخصص کاشت ایمپلنت در ایران از برندها و شرکت های دیگری نیز استفاده می کنند که قطعا گنجاندن نام همگی آن ها در این مطلب امکان پذیر نبود؛ با این حال ما متر و معیار انتخاب ایمپلنت را برایتان شرح دادیم تا شما عزیزان بتوانید علاوه بر توصیه متخصص خود با کمی تحقیق بر روی نام شرکت سازنده و آوازه فعالیتی آن از کیفیت و دوام ایمپلنت های تولید شده آن اطمینان کامل را بدست آورید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.