دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

تکنیک های جراحی چانه

چانه یکی از اعضای موثر بر زیبایی صورت می باشد. شکل و اندازه چانه در ظاهر شخص تاثیر می گذارد. تکنیک های جراحی گوناگونی برای چانه وجود دارد. منتوپلاستی یا ژنیوپلاستی . انواع منتوپلاستی روش اول بزرگ کردن چانه به این صورت است که: در چانه هایی که کوچک هستند و عقب تر از حد […]

چانه یکی از اعضای موثر بر زیبایی صورت می باشد. شکل و اندازه چانه در ظاهر شخص تاثیر می گذارد. تکنیک های جراحی گوناگونی برای چانه وجود دارد. منتوپلاستی یا ژنیوپلاستی .

تکنیک های جراحی چانه

تکنیک های جراحی چانه

انواع منتوپلاستی

 1. روش اول بزرگ کردن چانه به این صورت است که: در چانه هایی که کوچک هستند و عقب تر از حد نرمال( طبیعی) می باشند. در کلینیک تخصصی دکتر نجمه زندی پور، طی جراحی چانه بزرگ شده و به جلو کشیده می شود. این جراحی اغلب از کوچک کردن چانه برای زیبایی چانه استفاده می شود. هدف اصلی در این جراحی چانه با بزرگ کردن و تغییر شکل انجام می شود. با قرار دادن پروتز در چانه و ژنیوپلاستی این جراحی را می توان انجام داد. از ویژگی این جراحی این است. که به صورت سرپایی و بدون بیهوشی در کلینیک تخصصی دکتر نجمه زندی پور ،انجام می شود. هزینه جراحی کم می باشد و دوره ریکاوری کوتاهی دارد.
 2. کوچک کردن چانه: چانه هایی که بیش از حد جلو آمده و بزرگ می باشند در کلینیک تخصصی دکتر نجمه زندی پور، با جراحی کوچک شده و کمی به عقب می رود.
 3. ژنیوپلاستی اسلایدینگ: ژینوپلاستی اسلایدینگ برای چانه ای است. که با پروتز چانه بزرگ نمی شود و شکل بدی دارد. در کلینیک تخصصی دکتر نجمه زندی پور، قسمتی از استخوان چانه به وسیله برش خارج می شود. فک را با استفاده از صفحه و پیچ های فلزی مخصوص این کار محکم نگه می دارد و پس از پایان کار برش ها بخیه می خورد.
 4. پروتز چانه:

جایگذاری پروتز چانه (عمل پروتز چانه یا اگمنتاسیون چانه به منظور بزرگ کردن چانه انجام می شود. عمل پروتز چانه یا اگمنتاسیون چانه برای افرادی که چانه کوچک دارند. به کار می رود. و تاثیر بسیار زیادی در بهبود چهره فرد دارد.) می تواند ظاهر صورت فرد را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد و متخصصان می توانند این عمل جراحی را برای افراد متقاضی که به دنبال بزرگ کردن چانه و اصلاح ظاهر چانه خود هستند، انجام دهند.

راهکارهای برجسته سازی چانه شامل چه مواردی است؟

 • تزریق ژل‌ به چانه
 • تزریق چربی

عوارض احتمالي جراحي ايمپلنت صورت و چانه شامل چه مواردی می باشند؟

 • اسكار ناخواسته خونريزي(هماتوم)
 • عفونت ترميم ضعيف برش ها
 • تورم خونمردگي
 • در اطراف ايمپلنت بافت اسكار سفتي بيش از حد تشكيل شده باشد.
 • حرکت ايمپلنت و فشار بر روي ساختارهاي مجاور تغيير رنگ پوست و تورم
 • درد حساسيت پوست
 • حساسیت به چسب، بخيه، فرآوردي هاي موضعي يا عوامل تزريقي ترومبوز وريدي عمقي
 • عوارض قلبي و ريوي لخته هاي خون، احتمال نياز به جراحي باز بي

چه محدودیت و مراقبتی در تغذیه قبل و بعد از تزریق چربی وجود دارد؟

در هفته قبل تا هفته بعد از تزریق چربی از نوشیدن الکل پرهیز نمایید. از مسکن های بروفن، آسپرین و دیگر داروهایی که خون را رقیق می کنند. مثل ویتامین E استفاده ننمایید.بعد از تزریق خوردن آناناس یا قرص اناهیل می تواند در کاهش التهاب و تورم موثر باشد.

عوارض و خطرات تزریق چربی چیست؟

عوارض و خطرات تزریق چربی نادر است. اما احتمال خونریزی، عفونت و ایجاد بافت اسکار هست. حتما بستگی به کادر درمانی و مراقبت های بعد از عمل نیز دارد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.