جراحی بینی استخوانی در کرج یکی از اعمال جراحی رایج در  استان البرز میباشد.جراحی بینی های استخوانی بسیار ظرافت خاصی را میطلبد،زیرا معمولا این بینی های خیلی بزرگ نبوده وایرادات شدید و زیادی ندارد و از طرفی هم توقع بیماران برای داشتن یک بینی بدون نقص نیز وجود دارد.

بینی های استخوانی معمولا نوک افتاده وقوز دارند.البته طیف عظیمی از این بیماران نیز انحراف بینی دارند. این انحراف هم میتواند به صورت داخلی و هم خارجی و مشخص باشد. هنگامی با بیماران با بینی استخوانی کاندید جراحی رینوپلاستی صحبت میکنیم،متوجه میشویم که اغلب آنها از وجود ایرادات بینی در چهره خود راضی نبوده وبه نظر آنها این بینی به ساختار صورت آنها نمی آید.درصورتی شاید اطرافیان این زیباجویان چنین نظری نداشته باشند.

معیار های تشخیص بینی استخوانی

بهترین روش برای تشخیص جنس بینی،معاینه و مشاوره تحت نظر جراح بینی میباشد.بینی های استخوانی اغلب سایز خیلی بزرگی نداشته و پوست مناسبی برای عمل دارد.منظور از پوست مناسب یعنی یک ضخامت بینابینی.چون بینی با پوست ضخیم به عنوان بینی گوشتی در نظر گرفته میشود و بینی با پوست بسیار نازک نیز،ممکن است بعد از عمل کوچکترین عدم تقارن ها در غضروف های عمقی بینی را نیز نشان دهد. ایرادات اضافی مانند انحراف ظاهری بینی،عدم تقارن شدید پره های بینی و قوزهای شدید در بینی های استخوانی همگی باعث سخت تر شدن جراحی میشوند.

به سبب دلایلی که توضیح داده شد،برای جراحی بینی استخوانی در کرج حتما توصیه ما به شما معاینه و مشاوره  نزد پزشک حاذق در رینوپلاستی بینی استخوانی در کرج مانند دکتر نجمه زندی پور میباشد.

مراقبت های پس از جراحی بینی استخوانی در کرج
مراقبت های پس از جراحی بینی استخوانی در کرج توسط دکتر زندی پور

 جراحی بینی استخوانی چگونه انجام میشود؟

رینوپلاستی بینی استخوانی مانند سایر اعمال جراحی بینی شامل مراحل ذیل میباشد. روز عمل بار دیگر جراح بینی شما مانند دکتر نجمه زندی پور جراح ومتخصص فک و وصورت در کرج درباره مدل بینی نهایی شما وانتظارات و کارهایی که میتوان انجام داد،با شما صبحت های نهایی را مجدد انجام میدهند.سپس بیهوشی عمومی توسط تیم بیهوشی شامل متخصص بیهوشی و کارشناس بیهوشی انجام میشود.پس از انجام بیهوشی عمومی،محل عمل توسط پرستار جراحی یا همان دستیار جراح،با مواد ویژه ضد عفونی میشود.سپس جراح بینی کار خود را آغاز میکند.

درطی جراحی بینی استخوانی ابتدا ایرادات اساسی بینی مانند وجود انحراف بینی و قوز بینی رفع میشود.سپس پزشک شما،بر اساس تصاویر رادیولوژی مانند سی تی اسکن و همچنین فتوگرافی چهره بینی شما را طبق فرم مدنظر شکل میدهد.شکل دادن فرم بینی به کمک تغییر در استخوان ها و غضروف های بینی انجام میشود.

کوچک کردن پره های بینی معمولا آخرین مرحله در جراحی بینی میباشد.کوچک کردن پره ها به دو روش داخلی و خارجی انجام میشود.در روش خارجی امکان برداشتن بافت بیشتری از بینی وجود دارد،اما همزمان ریسک باقی ماندن محل برش نیز وجود دارد. برخی پزشکان معتقند جراحی پره بینی همزمان با جراحی بینی نباید انجام شود وبهتر است،حداقل یک سال پس از جراحی بینی و پس از کم شدن ورم بینی انجام شود.

هزینه جراحی بینی استخوانی در کرج

هزینه جراحی بینی استخوانی در کرج یک هزینه مشخص و ثابت نیست.این هزینه بستگی به انتخاب پزشکان دارد.تجربه پزشک شما ومهارت ایشان مهمترین نکته در تعیین هزینه عمل جراحی بینی استخوانی در کرج میباشد.رضایت مراجعین یک جراح زیبایی بینی یک عامل مهم میباشد. هزینه عمل بینی گاهی ممکن به دلیل همراهی عمل های دیگر مانند بلفاروپلاستی در کرج یا لیفت شقیقه تغییر نماید.یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار در هزینه رینوپلاستی بینی استخوانی در کرج،انجام جراحی در کلینیک یا بیمارستان و همچنین مدت زمان اقامت شما در مرکز درمانی میباشد.اگر نیاز به بستری شبانه داشته باشید،این هزینه ممکن است بیشتر شود

بهترین جراح بینی استخوانی در کرج

دکتر نجمه زندی پور جراح ومتخصص فک و صورت معتقند که بهترین جراح بینی استخوانی در کرج،پزشکی است که بالاترین تجربه و مهارت را در میان جراحان مختلف دارد.بهترین جراح بینی استخوانی در کرج در واقع جراحی میباشد که تعداد مکفی و بالایی از بینی های استخوانی را جراحی کرده و با تجربه کافی و علم و دانش به روز بینی شما را جراحی کند.

بهترین جراح بینی استخوانی در کرج قطعا بیشترین میزان رضایت مراجعین  را داشته و علاوه بر پاسخگویی مناسب به بیماران،برخورد مناسبی نیز با آنها دارد.اما چگونگی پیدا کردن بهترین جراح بینی استخوانی در کرج کمی دشوار است و نباید به شایعات و تبلیغات اینترنتی دلخوش نمود.

برای پیدا کردن بهترین جراح بینی استخوانی در کرج حتما به مطب پزشک مورد نظر خود سربزنید.از مراجعه چندین باره به مطب پزشک خود هراسی نداشته باشید.با بیماران مختلف صحبت کنید.سعی کنید با بیمارانی که از نظر فرم بینی با شما شرایط مشابه ای دارند،بیشتر صحبت کنید.ملاک انتخاب جراح بینی برای جراحی رینوپلاستی بینی استخوانی در کرج عکس های اینترنتی نباشد. اگر به دنبال یافتن بهترین دکتر برای جراحی بینی هستید،مقاله بهترین جراح بینی در کرج را بخوانید

مراقبت های پس از جراحی بینی استخوانی در کرج
مراقبت های پس از جراحی بینی استخوانی در کرج توسط دکتر زندی پور

مراقبت های پس از جراحی بینی استخوانی در کرج

 پس از جراحی بینی استخوانی مانند هر نوع جراحی بینی دیگر،مهمترین مسئله در طی روزهای نخست پس از جراحی بینی،کنترل ورم و التهاب و همچنین پرهیز از فعالیت سنگین بدنی و همچنین فعالیت زیاد فک میباشد.

حتما طی دو روز اول پس از جراحی بینی از کمپرس یخ استفاده نمایید

در موقع خوابیدن سر خود را حدود30درجه بالاتر از سطح بدن قرار دهید.برای اینکار از دو بالشت میتوانید استفاده کنید.

آنتی بیوتیک ها وداروهای مسکن وضد التهاب و گاهی هم داروهای ضد سرماخوردگی جزو اصلی داروهای تجویزی پس از جراحی بینی میباشد.حتما داروهای خود را طبق ساعت و با مصرف مقادیر زیاد آب بنوشید.

در چند روز اول پس از جراحی بینی(حداقل5 روز)از غذاهای نرم استفاده کنید.جویدن غذاهای سفت وحرکت کردن زیاد فک میتواند سبب ایجاد اثرات منفی در شکل نهایی بینی شود.

از مصرف خودسرانه داروهای کاهنده ورم و مواد گیاهی موثر بر ورم بینی،خود داری نمایید وحتما از پزشک خود اجازه بگیرید

زمان آغاز فعالیت جنسی پس از جراحی رینوپلاستی استخوانی حدود 14روز میباشد.این زمان با توجه به وضعیت بالینی هر شخص میتواند متفاوت باشد.

طی چند ماه اول پس از جراحی بینی از مصرف غذاهای شور،تند و پر ادویه پرهیزکنید،زیرا تمامی این مواد سبب تشدید ورم بینی میشوند.

ممکن است در چند روز اول پس از جراحی بینی گلودرد داشته باشید.این گلو درد به دلیل لوله تنفسی حین بیهوشی میباشد،با مصرف زیاد مایعات به خصوص مایعات ولرم این گلو درد تا حد زیادی تسکین میابد.

شست و شوی بینی بر اساس نظر هر پزشک متفاوت میباشد. پس پیش از شست و شوی بینی با سرم شست وشو بعد از جراحی بینی با پزشک خود مشورت کنید

 از همان روز اول جراحی بینی فعالیت های شخصی مانند رفتن به سرویس بهداشتی را میتوانید انجام دهید.اما برای شروع فعالیت های سنگین تر مانند فعالیت های کاری،ورزش و… بستگی به نظر پزشک معالج و البته نوع دقیق فعالیت دارد.

در جراحی بینی های استخوانی معمولا مدت زمان کاهش ورم همان 12ماه ویا حتی گاهی زودتر میباشد.برای کاهش ورم بینی پس از جراحی بینی استخوانی عجله نکنید و بهترین درمان برای کاهش ورم صبر کردن میباشد

زمان خارج کردن تامپون های بینی و برداشتن گچ بینی بر اساس روش جراحی و نظر پزشک معالج متفاوت میباشدطی زمانی که بر  روی بینی شما گچ قرار دارد،از آب زدن به صورت و استحمام خودداری نمایید

آمادگی پیش از جراحی بینی استخوانی در کرج

نخستین اقدام برای جراحی رینوپلاستی بینی استخوانی در کرج یافتن بهترین جراحی بینی استخوانی در کرج میباشد.پس از انتخاب جراح بینی مد نظر،ابتدا آزمایش خون برای بررسی کم خونی وهمچنین مشکلات انعقادی احتمالی انجام میشود.

معمولا جراحان زیبایی برای جراحی قسمت های مختلف بدن،فتوگرافی را توصیه میکنند.فتوگرافی چهره قبل از جراحی بینی،به جراح بینی شما این امکان را میدهد که حین عمل با جزئیات ایرادات بینی را در حد امکان رفع کند.

شب قبل از جراحی بینی شام سبک میل کنید واز 8ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.تا دو ساعت قبل از عمل به میزان کم میتوانید آب مصرف کنید

درصورتی که به صورت مداوم دارو مصرف میکنید ویا بیماری خاصی دارید حتما پیش از جراحی بینی با پزشک مربوطه مشورت کنید و طبق دستورات ایشان واجازه جراح ینی  خود،دارو را مصرف و یا قطع کنید.

تمامی مدارک پزشکی خود را برای روز عمل جهت تشکیل پرونده همراه خود داشته باشید.همراه داشتن مدارک شناسایی نیز الزامی میباشد.

حتما لباس راحت و کفش راحت بپوشید تا بعد از عمل برای تعویض لباس با پانسمان بینی دچار مشکل نشوید.

لنزهای طبی؛زیور آلات مانند دستبند ها و… را پیش از حضور در اتاق عمل خارج کنید.اگر نگین های پوستی وحتی چشمی دارید،در زمان حضور در بخش به پرستار مربوطه اطلاع دهید

منبع

جراحی بینی با بیمه تکمیلی در کرج

به طور کلی بیمه های درمانی به دو دسته کلی بیمه تکمیلی و بیمه پایه تقسیم میشوند.بیمه پایه در واقع همان دفترچه های بیمه سنتی میباشند که شامل بیمه تامین اجتماعی،نیروهای مسلح،بانک ها و.. میباشد. این بیمه ها معمولا بخشی از هزینه دارو، آزمایش ها،برخی اعمال جراحی درمانی و همچنین تصویر برداری و .. را پرداخت میکنند.باقی این هزینه ها را بیماران میبایست پرداخت کنند.اما در صورتی که بیمه تکمیلی باشد،معمولا  این قسمت از هزینه های باقی مانده که توسط بیمه پایه پرداخت نمیشود را پوشش میدهد.یک شرط اساسی برای بیمه های پایه وتکمیلی آن است که اقدام پزشک مورد نظر جنبه زیبایی نداشته باشد،زیرا در این صورت بیمه پایه و بیمه تکمیلی هیچگونه پرداختی ای و پوششی برای پرداخت نخواهند داشت.

از آنجایی که جراحی بینی یا سپتورینوپلاستی یک جراحی زیبایی و درمانی میباشد به همین خاطر بیمه های تکمیلی و پایه از پرداخت هزینه این جراحی سربازمیزنند.هرجا که سخن از جراحی زیبایی باشد؛نباید توقع پوشش از بیمه ها داشته باشید.البته در برخی مواقع ممکن است در مرکز درمانی که سپتورینوپلاستی انجام داده اید،دو پرونده جدا برای جراحی زیبایی یا همان رینوپلاستی و جراحی انحراف بینی حین جراحی زیبایی “سپتوپلاستی”تشکیل دهند.البته تمامی این موارد در صورتی امکان پذیر است که در سی تی اسکن بینی،انحراف بینی مشخص داشته باشید.پس توصیه دکتر نجمه زندی پور  برای جراحی بینی استخوانی با بیمه تکمیلی در کرج آن است که حتما میبایست قبل از عمل با شرکت بیمه خود هماهنگ نمایید و به طور کامل از شرکت بیمه تکمیلی خود اخذ اطلاعات نمایید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره جراحی بینی استخوانی با بیمه تکمیلی در کرج میتواند از مطب دکتر نجمه زندی پور جراح ومتخصص فک وصورت اطلاعات لازمه را کسب نمایید.

در اینجا برخی از نمونه بینی های جراحی شده توسط دکتر نجمه زندی پور میباشد.بیشتر بینی های جراحی شده در این گالری تصاویر،بینی های استخوانی بوده.پیش از جراحی بینی استخوانی در کرج بهتر است حتما به صورت حضوری معاینه شوید و از نزدیک با مراجعین پزشک مورد نظر خود صحبت کنید.برای رینوپلاستی بینی استخوانی در کرج  عجله نکنید و با تحقیق و پرسش میتوانید بهترین جراح بینی استخوانی در کرج را بیابید

به طور کلی جراحی بینی جز عمل های کم درد میباشد که عموما با مصرف مسکن های ساده کاملا درد بیماران رفع میشود

میزان کبودی پس از جراحی بینی استخوانی ویا گوشتی فقط بستگی به نوع پوست وبافت بیمار دارد،در برخی بیماران حداقل کبودی و در برخی دیگر با توجه به پوستشان کبودی زیادی را شاهد هستیم

امروزه با سلایق مختلفی از مراجعین روبه رو هستیم.برخی از آنها قوس زیاد میپسندند و برخی دیگر قوس ملایم و طبیعی.برای دیدن نمونه کارهای جراحی بینی استخوانی در کرج به قسمت نمونه کارهای دکترنجمه زندی پور مراجعه نمایید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

چه زمانی پس از جراحی بینی استخوانی میتوانیم ورزش را شروع کنیم؟

یکی از سوالات رایجی که بیماران از جراحان بینی خود میپرسند این سئوال میباشد.در واقع زمان شروع ورزش پس از جراحی بینی بستگی به تکنیک جراحی بینی و همچنین نوع ورزش شما میباشد.بر اساس نظر دکتر نجمه زندی پور،زمان آغاز ورزش های سبک مانند پیاده روی پس از جراحی بینی استخوانی درکرج حدود 30روز پس از جراحی میباشد.در  زیباجویانی که ورزش های سنگین تر مانند بدن سازی انجام میدهند،بهتر است حداقل بین2تا3ماه صبر کنند.در هفته های اول نیز از فشار آوردن زیاد به بدن خود پرهیز نمایند.

در مواردی که زیباجویان ورزش های حرفه مانند فوتبال یا ورزش های رزمی را انجام میدهند حدود4تا6ماه میبایست صبر کنند وحتما در هنگام ورزش تا حدود یک سال مراقبت های لازمه درباره ضربه خوردن به بینی را مدنظر قرار دهند

 

درد جراحی بینی استخوانی بیشتر است؟

بر اساس یک باور سنتی و اشتباه،افراد معتقدند که درد پس از جراحی بینی استخوانی بیشتر  از بینی گوشتی میباشد.این یک باور اشتباه میباشد.به طور کلی درد پس از جراحی بینی خیلی زیاد نبوده و جزو دردهای خفیف تا متوسط میباشد.معمولا درد پس از جراحی بینی با مسکن های ساده قابل درمان میباشد.بخش عمده ای از احساس درد پس از جراحی بینی به تفاوت های فیزیولوژیک بدنی هر شخص بستگی دارد.دکتر نجمه زندی پور پس از جراحی بینی استخوانی در کرج با استفاده از تزریق داروهای بی حس کننده تا حد زیادی درد پس از جراحی را کم میکنند.ورم و کبودی نیز مانند درد بعد از جراحی بستگی به نوع پوست داشته وبه نوع بینی بستگی ندارد.

بهترین زمان جراحی بینی استخوانی در کرج

بهترین زمان جراحی بینی در کرج از نظر بیماران مختلف با شرایط گوناگون متفاوت میباشد.اما یکی از زمان هایی که اکثریت افراد به آن علاقه مند میباشند،انجام جراحی در روز های آخر اسفند ماه و نزدیک به عید نوروز میباشد. در واقع جراحی بینی استخوانی در کرج و ایران در این روزها یک بازه زمانی حدودا 14روزه را برای استراحت بیماران فراهم میکند.دکتر نجمه زندی پور یکی از آن پزشکان جراح زیبایی بینی هستند که معمولا تا روزهای آخر هر سال جراحی بینی انجام میدهند.مطب ایشان نیز در روزهای تعطیلات عید در روزهای مشخص فعال بوده و بیماران جهت چسب زدن و برداشتن گچ میتوانند مراجعه کنند.همچنین دستیاران دکتر زندی پور به صورت شبانه روزی از طریق تلفن و فضای مجازی با زیباجویان در ارتباط هستند.اگر تمایل به جراحی بینی  تا پیش از نوروز 1402را دارید،بهتر است هرچه زودتر نسبت به مشاوره و معاینه نزد دکتر زندی پور اقدام نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *