جراحی بینی استخوانی در کرج

جراحی بینی استخوانی در کرج

جراحی بینی استخوانی در کرج یکی از اعمال جراحی رایج در  استان البرز می‌باشد. این نوع جراحی بسیار ظرافت خاصی را می‌طلبد، زیرا معمولا این مدل بینی در افراد بزرگ نبوده و ایرادات شدید و زیادی نداشته و توقع بیماران برای داشتن یک بینی بدون نقص نیز وجود دارد. بینی های استخوانی معمولا نوک افتاده و قوز دارند. البته طیف عظیمی از این بیماران نیز انحراف بینی دارند. این انحراف هم می‌تواند به صورت داخلی و هم خارجی و مشخص باشد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره بینی استخوانی در کرج بیان کنیم پس با ما همراه باشید. 

منظور از عمل بینی استخوانی چیست؟

بینی استخوانی اغلب به علت ژنتیک یا وارد شدن ضربه سخت به بینی ایجاد خواهد شد. هدف از جراحی بینی استخوانی رفع و اصلاح ایراداتی مانند قوز، شکل بد استخوان و کاهش ارتفاع و بلندی بینی می‌باشد. بینی استخوانی از پوستی نازک و انعطاف پذیر تشکیل شده و بافت و غضروف آن نسبت به بینی گوشتی محکم تر و سفت تر می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به نتیجه ی موردنظر برای جراحی بینی استخوانی به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه کنید.

همه چیز درباره جراحی بینی استخوانی در کرج

نحوه انجام عمل بینی استخوانی در کرج

عمل رینوپلاستی بینی استخوانی با توجه به ویژگی های فرد، هدف جراحی و تکنیک مورد استفاده پزشک به دو روش باز و بسته انجام می‌شود.

عمل بینی استخوانی باز

در این روش که روش اکسترنال نیز نامیده می‌شود، برشی در ستونچه بینی یعنی پوست بین دو سوراخ بینی ایجاد شده و با این کار پزشک به چارچوب استخوانی و غضروفی بینی دسترسی بهتری پیدا می‌کند. این روش به دلیل در اختیار بودن دامنه حرکت وسیع و دسترسی بهتر به چارچوب بینی گرینه مورد ترجیح پزشک می‌باشد. پزشک پس از تکمیل جراحی پوست را به موقعیت اول برگردانده و با استفاده از بخیه های ظریف برش بینی را می‌بندد.

عمل بینی استخوانی بسته

رینوپلاستی به روش بسته که روش اندونازال نیز نامیده می‌شود. در این روش شکل دهی بینی از طریق سوراخ های بینی انجام می‌شود. جراحی بینی استخوانی به روش بسته بیشتر برای انجام اصلاحات جزئی و شکل دهی در نوک بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوع از جراحی پزشک با استفاده از ابزار مخصوصی پوست بینی را بالا کشیده و در ناحیه کلوملا برشی ایجاد می‌کند.

انواع عمل بینی استخوانی

انجام بینی استخوانی با توجه به نیاز های خواسته شده فرد متفاوت می‌باشد. انواع عمل بینی استخوانی عبارتند از :

  • عمل بینی استخوانی فانتزی یا عروسکی
  • عمل بینی استخوانی طبیعی
  • عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

یکی از سوالاتی که افرادی که قصد انجام جراحی بینی استخوانی را دارند این است که بهترین مدل عمل بینی استخوانی کدام است؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که چیزی به اسم بهترین مدل بینی برای عمل وجود ندارد. زیرا موارد زیادی در تعیین فرم بینی موثر بوده و یک مدل بینی برای چهره تمام افراد مناسب نمی‌باشد.به همین علت بهترین مدل باید براساس شرایط فردی و آناتومی صورت شما توسط پزشک برای شما مورد استفاده قرار بگیرد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی مانند ایرادات، نوع ساختار و شکل بینی، تجربه و مهارت پزشک و تکنیک مورد استفاده بستگی دارد. اگر عمل جراحی بینی استخوانی غضروفی مدنظر باشد به علت طولانی بودن زمان عمل و نیاز به تغییرات بیشتر ممکن است هزینه عمل بینی بالاتر باشد. عمل جراحی بینی استخوانی پهن نیز به علت وجود غضروف ها و استخوان های پهن در قسمت نوک بینی با پیچیدگی بیشتری همراه است به همین علت برای اطلاع دقیق از قیمت عمل بینی استخوانی لازم است به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه کنید تا ایشان با معایناتی که انجام می‌دهد، هزینه دقیق را به شما اعلام کند. ‌

جراحی بینی استخوانی در کرج

درد جراحی بینی استخوانی بیشتر است؟

بر اساس یک باور سنتی و اشتباه، افراد معتقدند که درد پس از جراحی بینی استخوانی بیشتر از بینی گوشتی می‌باشد. این یک باور اشتباه می‌باشد.به طور کلی درد پس از جراحی بینی خیلی زیاد نبوده و جزو دردهای خفیف تا متوسط می‌باشد. معمولا درد پس از جراحی بینی با مسکن های ساده قابل درمان می‌باشد. بخش عمده ای از احساس درد پس از جراحی بینی به تفاوت های فیزیولوژیک بدنی هر شخص بستگی دارد. دکتر نجمه زندی پور پس از جراحی بینی استخوانی در کرج با استفاده از تزریق داروهای بی حس کننده تا حد زیادی درد پس از جراحی را کم می‌کنند .ورم و کبودی نیز مانند درد بعد از جراحی بستگی به نوع پوست داشته و به نوع بینی بستگی دارد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *