جراحی بینی یا رینوپلاستی به انجام یک عمل پزشکی بر روی بینی گفته می شود که از اصلی ترین اجزای زیبایی در صورت است و می تواند هم با هدف زیبایی و هم با هدف ترمیمی و رفع نواقص و مشکلات موجود در بینی بیماران نظیر: مشکلات تنفسی، انحراف تیغه، اشکالات مادرزادی و … بر روی بینی شما از سوی یک جراح فک و صورت و یا سایر جراحان زیبایی زبده صورت پذیرد. در این عمل جراح بسته به انتظار شما و ایجاد شکل ظاهری دلخواهتان بر روی بینی با توجه به مدل طبیعی آن اقدام به ایجاد تغییر بر روی غضروف و استخوان بینی می کند که اگر در ادامه با این بلاگ از سایت دکتر نجمه زندی پور همراه شوید، به اطلاعات مغتنمی در این خصوص دست پیدا خواهید کرد.

جراحی بینی مخصوص چه کسانی است؟

حقیقتش را بخواهید در جراحی بینی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و بیشترین حساسیت ممکنه بر روی شناخت و انتخاب یک جراح زبردست و با تجربه می باشد که از سابقه ای درخشان برای انجام چنین عمل زیبایی و ترمیمی بر روی بینی های مختلف استخوانی و گوشتی برخوردار باشد. با این حال اما به لحاظ علمی بد نیست بدانید که با توجه به بسته شدن صفحه رشد استخوان بینی در سن 15 سالگی برای دختران و همچنین بسته شدن آن در سن 17 سالگی برای پسران بهترین سال برای انجام عمل بینی نوجوانان هفده سالگی می باشد که در این سن حتما باید رضایت ولی خود را برای انجام این عمل داشته باشند.

به غیر از مورد فوق دیگر هیچ محدودیتی برای انجام رینوپلاستی بر روی صورت شما بیماران عزیز وجود ندارد و همینکه شما در شرایط سلامت عمومی مطلوبی قرار داشته باشید، کافی است تا جراح بتواند مطابق خواسته و صد البته در نظر داشتن مجرای تنفسی و ساختار بینی شما این عمل یک الی دو ساعته را بر روی بینی شما انجام دهد. بیماران عزیز توجه داشته باشید از آنجایی که سوال پیرامون مدت زمان انجام چنین عمل زیبایی-ترمیمی بسیار زیاد می باشد باید بهتان بگوییم که مدت زمان انجام عمل بینی با توجه به اهداف عمل تعیین می شود و گاهی ممکن است یک ساعت و گاهی هم ممکن است چهار ساعت و حتی بیشتر به طول بی انجامد.

جراحی بینی
جراحی بینی

هدف از عمل بینی چیست؟

رینوپلاستی (Rhinoplasty) یا همان عمل بینی می توان بصورت کلی با دو هدف زیبایی و یا ترمیمی بر روی صورت شما بیماران عزیز بصورت باز و یا بسته انجام شود. از جمله این اهداف بایستی به:

اشاره نمود. مخاطبان گرامی توجه داشته باشید که عمل بینی همانطور که گفتیم می تواند به دو صورت باز و بسته انجام شود که در واقع جراحی بینی با تکنیک باز سبب ایجاد دسترسی بهتر جراح به استخوان بینی و غضروف آن برایتان می شود و در این کار با وی با راحتی بیشتری می تواند عمل را بر روی بینی شما ترتیب دهد. اما خب به سبب ایجاد برش بیرونی که بر روی بینی شما انجام داده است به این نوع عمل بینی، باز گفته می شود که ممکن است آثار تیغ جراحی بصورت خیلی کوچکی بر روی بینی شما باقی بماند که البته رفته رفته کم رنگ و کم رنگ تر نیز می شود.

جراحی بینی بسته بر خلاف نوع قبلی برای کار جراحی محدودیت بیشتری را برای پزشک جراح ایجاد می کند اما خب در این روش تمامی برش ها از داخل بینی صورت گرفته و قرار نیست اثری از هیچ زخمی بر روی ظاهر بینی شما دیده شود؛ زیرا همه زخم ها نهانی می باشند. ناگفته نماند که امروز اصل بر انجام همین مدل عمل های بینی در میان جراحان حرفه ای و کاربلد می باشد.

کلام آخر

پیش از اتمام این نکته را به شما عزیزانی که قصد انجام عمل بینی چه بصورت زیبایی و چه بصورت ترمیمی را کرده اید باید بگوییم که در مطالب بعدی حتما پیگیر وبسایت دکتر نجمه زندی پور باشید تا برایتان نکات مهم قبل از عمل جراحی بینی و نکات لازم و مراقبتی برای پس از انجام عمل بینی را متذکر شویم.

فراموش نکنید بهترین راه برای پیدا کردن یک جراح متخصص در حیطه عمل بینی رجوع به شهرت وی برای انجام چنین عملی می باشد؛ البته یادتان باشد که این شهرت کاملا باید وقعی باشد و به هنگام مراجعه شما پزشک، آلبومی از عمل های زیبایی و ترمیمی قبل خود را که بر روی بینی های گوشتی و استخوانی ترتیب داده است را در اختیارتان قرار دهد تا شما خودتان ببینید که اصلا آیا خروجی کارهای پزشکی که به مطبش رفته اید با چیزی که به دنبال آن برای ایجاد تغییر در بینی خود هستید در تناسب است و یا خیر!

از این حیث پیشنهاد می کنیم حتما با تعیین وقت قبلی به مطب دکتر نجمه زندی پور مراجعه نمایید که از متخصصان عمل جراحی بینی چه با اهداف زیبایی و چه ترمیمی می باشد و در این زمینه از رزومه ای درخشان و تعداد بیماران رضایتمند بالایی نیز برخوردار هستند.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *