دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک که در علم پزشکی آن را بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) می نامند، یک عمل سبک با نتیجه ای توام از زیبایی و رفع ناهنجاری های موجود بر روی پلک های بالا و پایین چشم شما عزیزان می باشد که برای آشنایی و شناخت هر چه بیشتر شما با این نوع از جراحی ما برآن […]

جراحی زیبایی پلک که در علم پزشکی آن را بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) می نامند، یک عمل سبک با نتیجه ای توام از زیبایی و رفع ناهنجاری های موجود بر روی پلک های بالا و پایین چشم شما عزیزان می باشد که برای آشنایی و شناخت هر چه بیشتر شما با این نوع از جراحی ما برآن شده ایم تا در ادامه این مطلب از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور شما را با نکاتی مهم در این خصوص آشنا نماییم. فراموش نکنید که زیبایی چشم ها در صورت مخصوصا برای خانم ها یک دنیای بی انتها از جذابیت بوده و به همین خاطر نیاز است تا شما همواره در تلاش برای حفظ زیبایی چشمانتان و سلامت پلک های فوقانی و تحتانی خود باشید.

آشنایی با جراحی زیبایی پلک

خب همانطور که گفتیم جراحی پلک یک عمل زیبایی برای از بین بردن ناهنجاری های موجود بر روی پلک چشم شما می باشد که هدف نهایی از انجام آن بازگرداندن زیبایی به ناحیه چشم ها و اطراف آن ها می باشد. این عمل جراحی معمولا با توجه به بررسی های پزشک جراح چیزی در حدود 60 تا 90 دقیقه به طول می انجامد و از دسته عمل های سرپایی است که می توان برای انجام آن هم بیمار را بیهوش کرد و هم از بی حسی موضعی برای آن استفاده نمود.

هدف از انجام بلفاروپلاستی برطرف کردن ناهنجاری هایی همچون:

  • از بین بردن افتادگی پلک ها
  • از بین بردن چین و چروک های موجود
  • از بین بردن پُفی اطراف چشم ها
  • خالی کردن چربی اضافه زیر چشم ها

و القای زیبایی و شادابی جوانی به چهره شما بیماران عزیز می باشد.

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

البته یادتان باشد که جراحی پلک بطور کلی به دو نوع زیبایی و ترمیمی تقسیم می شود که هدف از انجام نوع ترمیمی آن بازگرداندن بینایی است که به سبب افتادگی پلک ها از میزان آن کاسته شده است. آن دسته از مخاطبان عزیزی که به سبب ناهنجاری های بوجود آمده بر روی پلک خود ناشی از:

  • افزایش سن
  • موارد وراثتی
  • مبتلایان به تیروئید
  • و حتی ماندن بیش از حد در زیر تابش نور مستقیم خورشید بدون استفاده از کلاه و عینک آفتابی

شده اند، می توانند برای رفع مشکل پلک های خود به جراحان فک و صورت موجود در کشورمان مراجعه نمایند که برای این منظور ما به شما یکی از بهترین متخصص های جراحی فک و صورت در ایران را معرفی می کنیم.

جراحی بلفاروپلاستی محدودیت سنی دارد؟

یکی از سوالاتی که همیشه از سوی مراجعه کنندگان به مطب از ما پرسیده می شود این است که آیا برای انجام جراحی زیبایی پلک باید سن خاصی را داشت یا خیر؟؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بلفاروپلاستی اگر با اهداف زیبایی بر روی پلک ها انجام شود که هیچ محدودیت سنی ندارد اما اگر هدف از انجام آن رفع عیب و ایراد بوجود آمده بر روی پلک بالا و پایین چشمان شما باشد، خب باید ناهنجاری ایجاد شده باشد تا بتوان برای انجام چنین عملی اقدام کرد و این ناهنجاری ها نیز با گذر زمان و افزایش سن شما پدیدار می شوند و به همین خاطر می توان برای انجام این عمل با هدف ترمیمی سن 30 یا حتی 35 سال به بالا را در نظر گرفت که البته باز در این خصوص همه چیز بسته به نظر و تشخیص جراح انتخابی شما دارد.

کلام آخر

دنبال کنندگان جراحی های پزشکی توجه داشته باشند که نرخ انجام موفقیت آمیز عمل بلفاروپلاستی در ایران با اینکه بسیار بالا است اما نباید فکر کرد که هر جراحی می تواند از عهده انجام چنین عمل هر چند سبک بر بیاید و به همین خاطر توصیه اکید داریم تا شما عزیزان ابتدا به ساکن در خصوص تعیین جراح خود تحقیق کرده و سپس وارد فاز اجرایی چنین عملی در قسمت پلک صورت خود شوید.

این را نیز در گوشه ای از ذهن خود ثبت و ضبط نمایید که افتادگی پلک ضمن کاهش زیبایی و جذابیت چشمان شما باعث از دست رفتن اعتماد به نفسان جهت حضور در اجتماع های کوچک و بزرگ نیز می شود و به همین خاطر هم است که اغلب افراد به محض رویت چین و چروک و کشیده شدن پلک های خود به سمت عدسی چشم در صدد رفع آنان بر می آیند.

به عنوان نکته آخر بایستی این مورد را نیز متذکر شویم که در مطالب آینده در خصوص اقدامات قبل از انجام جراحی زیبایی پلک و همچنین مراقبت های پس از انجام چنین جراحی برایتان صحبت خواهیم کرد تا با آگاهی بالاتری در خصوص انجام چنین عملی تصمیم گیری نمایید؛ پس کماکان با ما در ادامه مطالب مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور همراه باشید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.