دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

متخصص کاشت دندان

ایمپلنت یا همان کاشت دندان بهترین راه حل برای خلاصی از شر دندان های پوسیده و خرابی است که هم باعث ایجاد زشتی در هنگام باز بودن دهان گشته و هم سبب اشکال در حرف زدن و حتی بوی بدن دهان گشته است، می باشد. با کاشت دندان شما عزیزان می توانید فضاهای خالی موجود […]

ایمپلنت یا همان کاشت دندان بهترین راه حل برای خلاصی از شر دندان های پوسیده و خرابی است که هم باعث ایجاد زشتی در هنگام باز بودن دهان گشته و هم سبب اشکال در حرف زدن و حتی بوی بدن دهان گشته است، می باشد. با کاشت دندان شما عزیزان می توانید فضاهای خالی موجود در دهانتان را نیز پر کنید و با این کار از جمع شدن میکروب ها و آسیب های تدریجی به لثه های تان جلوگیری بعمل آورید و زیبایی دهان خود را نیز تکمیل نمایید. به همین خاطر ما در این مطلب از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور برآن شدیم تا شما را با متخصص کاشت دندان در ایران و مخصوصا کلانشهر کرج بیشتر آشنا نماییم.

متخصص کاشت دندان

کاشتن دندان چه در فک بالا و چه در فک پایین نیاز به مهارت و تجربه ای بالا دارد و به همین منظور نیز اولین اقدام شما بیماران عزیز باید جستجو جهت یافتن یک متخصص فک و صورت ماهر در این زمینه باشد تا بتوانید با اعتماد و اطمینان به کیفیت کار وی ایمپلنت گذاری دندان های خود را به او بسپارید.

از طرفی هم یادتان باشد که پروسه کاشت دندان پس از بررسی های لازمه از سوی پزشک معالج و انتخاب نوع و جنس ایمپلنت برای این منظور شامل سه مرحله:

 • کاشت پایه ایمپلنت
 • نصب اباتمنت بر روی پایه
 • قرار دادن تاج دندان

می باشد که این موارد هم می توانند ظرف یک روز از سوی پزشک برای شما عزیزان انجام شود که به آن در حقیقت کاشت دندان فوری و یا ایمپلنت یک روزه می گویند و یا می تواند در طی چند هفته فرآیند کاشت دندان هایتان به طول بی انجامد. توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر از وقت کافی در این خصوص برخوردار هستید، ترجیحا از انجام ایمپلنت فوری اجتناب کنید و اجازه دهید تا پروسه کاشت دندان روند طبیعی خود را طی کند تا استخوان فک بتواند بهتر محیط پیرامون پایه را در بر گرفته و شما دارای دندانی مستحکم تر از قبل شوید.

متخصص کاشت دندان

متخصص کاشت دندان

البته این را هم باید پذیرفت که افراد زیادی هستند که به سبب موقعیت کاری خود نمی توانند در داخل دهان خود از فضاهایی بدون دندان برخوردار باشند و به همین خاطر چنین کسانی چاره ای جز بهره گیری از روش کاشت دندان یک روزه ندارند. بد نیست بدانید که بطور کلی عمل کاشت دندان از دسته جراحی های کوتاه است که بسته به میزان تخصص و مجرب بودن پزشک چیزی بین 10 الی 30 دقیقه برایتان به طول خواهد کشید.

اقدامات قبل از انجام جراحی ایمپلنت

پیش از پرداختن به اقدامات لازم قبل از انجام کاشت دندان باید بدانید که پروسه آن همراه با بی حسی موضعی بوده و نهایتا پزشک در صورت رویت پریشانی در شما می تواند برایتان آرامش بخش چه بصورت خوراکی و چه بصورت تزریقی تجویز نماید تا با شرایط بهتری مهیای ایمپلنت گذاری در داخل دهانتان شوید.

از طرفی همیشه این سوال از متخصصان فک و صورت پرسیده می شود که آیا برای انجام کاشت دندان نیاز به استراحت مطلق و یا در صورت شاغل بودن نیاز به اخذ مرخصی یک الی دو روزه پیدا خواهند کرد یا خیر که در پاسخ به این پرسش آنان باید بگوییم اگر قبلا دندان کاشته باشید که خودتان بهتر می دانید این عمل از دسته عمل های سبک است که خیلی نیازی به استراحت مطلق ندارد اما اگر با توجه به شرایط شغلی خود باید فعالیت های نیمه سنگین و یا سنگینی را انجام دهید، توصیه می کنیم به فکر گرفتن مرخصی کوتاه مدت برای خود باشید.

از جمله اقدامات مهم قبل از انجام کاشت ایمپلنت می توان به:

 • پر کردن با دقت فرم پرسشنامه سلامت از بیمار توسط او
 • حصول اطمینان از سلامت لثه ها و بررسی وضعیت دندان های مجاور ایمپلنت
 • تهیه اسکن رادیوگرافی و تحویل آن به پزشک
 • بررسی وضعیت استخوان های فک با گزارش رادیوگرافی بیمار
 • استراحت کامل در شب قبل از انجام جراحی
 • استفاده از دهانشویه حداقل از 72 ساعت مانده به روز جراحی
 • اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون از یک هفته مانده به روز عمل
 • پرهیز از مصرف سیگار و قلیان و سایر دخانیات

اشاره کرد.

کلام آخر

مخاطبان عزیز توجه داشته باشید اگر نیاز به جراحی ایمپلنت دارید و از بیماری های زمینه (مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون و …) و یا بیماری های خاص (سکته مغزی، پیوند عضو و ….) نیز برخوردار هستید باید حتما این موضوع را با پزشک جراح خود مطرح نمایید تا حتی در خصوص رویه مصرف داروهایتان نیز او نظر خود را بدهد. با اینکه این عمل همراه با ایجاد بی حسی موضعی برایتان می باشد اما باز می توانید در صورت صلاحدید پزشک خود از یک مسکن قوی در یک ساعت مانده به انجام جراحی استفاده نمایید.

این را هم به عنوان یک نکته مهم از متخصص کاشت دندان در ایران داشته باشید که بد نیست اگر در روز انجام جراحی و قرار دادن پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک خود از یک همراه که ترجیحا قابلیت رانندگی و بردن شما تا محل سکونت و استراحتتان را داشته باشد، برخوردار باشید؛ اینطوری خیال خودتان نیز آسوده تر خواهد بود.

مطالب پیشنهادی

یک پاسخ به “عدم ایجاد پوسیدگی در ایمپلنت دندان”

 1. […] این منظور توصیه می کنیم با ما در ادامه این مطلب از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور متخصص جراحی فک و صورت و دهان و دارای بورد تخصصی در این […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.