دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

نکاتی درباره ی جراحی چانه

یکی از جراحی های زیبایی، جراحی چانه است. که در سالهای اخیر توجه خاصی نسبت به آن شده است. عمل چانه یا ژنیوپلاستی (نقش بسیار مهمی در زیبایی و تقارن صورت دارد.) جزو پرطرفدارترین جراحی های پلاستیک شناخته شده است. نکاتی درباره ی جراحی چانه نباید از غذاهایی که نیاز به جویدن دارند، در روزهای […]
یکی از جراحی های زیبایی، جراحی چانه است. که در سالهای اخیر توجه خاصی نسبت به آن شده است. عمل چانه یا ژنیوپلاستی (نقش بسیار مهمی در زیبایی و تقارن صورت دارد.) جزو پرطرفدارترین جراحی های پلاستیک شناخته شده است.

نکاتی درباره ی جراحی چانه

نکاتی درباره ی جراحی چانه

نکاتی درباره ی جراحی چانه

  • نباید از غذاهایی که نیاز به جویدن دارند، در روزهای اول پس از عمل استفاده نمایید. زیرا امکان این که مختصری تورم یا احساس کشش روی چانه داشته باشید زیاد است.
  • در روزهای اول با داشتن تورم پس از عمل این امکان وجود ندارد. که شما نتیجه ی نهایی را به طور واضح ببینید. به همین جهت برای مشاهده ی نتیجه ی رضایت بخش باید صبور باشید. زیرا تورم بعد از شش هفته از بین خواهد رفت و شما می توانید از ظاهر زیبای خود لذت ببرید.
  • در هفته اول بعد از جراحی احتمال ایجاد درد در اطراف چانه وجود دارد. شاید همین امر باعث شود شما به خوبی نتوانید دهان خود را باز کنید، این موضوع برای جراحی چانه ، یک امری طبیعی است.
  •  پانسمان قرار داده شده در چانه، توسط متخصص برای مدت زمان سه روز برای ثابت نگه داشتن ایمپلنت نگه داشته می شود.

جراحی چانه به چه کسانی توصیه میشود؟

  • کسانی که نسبت به ظاهرشان احساس رضایت ندارند.
  • افرادی که چانه ناهماهنگ و نامتقارن با سایر اجزای صورتشان دارند.

آیا بیمار بعد از جراحی چانه باید در فعالیت های منظم روزنه اقدام خاصی انجام بدهد؟

بله ـ هنگام خواب چند بالش زیر سرتان (سرتان نسبت به بدنتان باید بالاتر قرار بگیرد) بگذارید. بعد از عمل درد صورت، سردرد، بیخوابی بسیار طبیعی و رایجند. اما با گذشت زمان کمتر می شوند.

بیمار بعد از جراحی چانه چه مدت زمان طول میکشد به حالت طبیعی برگردد؟

بعد از گذشت حدود 2 هفته به حالت طبیعی برمیگردید. از بین رفتن تورم کمی زمان می برد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.