دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان

خب همانطور که گفتیم ایمپلنت به معنای جایگذاری دندان پروتزی با دندان های پوسیده و یا افتاده است که اگر به درستی از آن ها مراقبت نمایید بی تردید می توانید تا پایان عمرتان از ایمپلنت دندان کاشته شده در داخل استخوان فک خود نهایت استفاده را برده و بدون هیچ مشکلی لبخند زده و […]

خب همانطور که گفتیم ایمپلنت به معنای جایگذاری دندان پروتزی با دندان های پوسیده و یا افتاده است که اگر به درستی از آن ها مراقبت نمایید بی تردید می توانید تا پایان عمرتان از ایمپلنت دندان کاشته شده در داخل استخوان فک خود نهایت استفاده را برده و بدون هیچ مشکلی لبخند زده و غذاهای جورواجور مورد علاقه خود را نوش جان نمایید. منتهای مراتب نکته ای که در این وسط باید به آن توجه داشته باشید، هزینه ایمپلنت دندان است که برای روشن کردن این موضوع و ارائه اطلاعات بیشتر به شما علاقه مندان به کاشت ایمپلنت می خواهیم کمی در خصوص قیمت ایمپلنت دندان در ادامه این مطلب از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور برایتان صحبت نماییم.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هنگامی که بیماران مطب ما را صدا می کنند اولین سوالی که معمولا از ما پرسیده می شود این است که هزینه کاشت دندان چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هزینه کاشت ایمپلنت با در نظر داشتن پارامترهای مختلفی مشخص می شود و نمی شود قیمت ثابتی برای آن تعیین نمود. از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه ایمپلنت دندان عبارت است از:

  • وضعیت دندان های بیمار
  • انعطاف استخوان فک بیمار
  • تعداد ایمپلنت های لازم
  • جنس ایمپلنت دندان
  • قطعات و تجهیزات مورد استفاده
  • عکس پرتوی ایکس
  • محل انجام ایمپلنت (موقعیت مکانی کلینیک و یا دندانپزشکی)
  • سطح مهارت متخصص ایمپلنت

می باشد.

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان

در خصوص یکی از پارامترهای فوق؛ یعنی انعطاف پذیری استخوان فک لازم است به این مورد اشاره کنیم که گاهی فرد بیمار نیاز به ایمپلنت دندان برای زیبایی و راحتی خاطر خود از بابت دندان های خود دارد اما استخوان فک او به اندازه کافی از تراکم لازم برای نصب ایمپلنت در داخل خود برخوردار نیست و به همین خاطر بایستی هزینه مربوط به جراحی پیوند استخوان را نیز به لیست هزینه های مذکور اضافه نمود.

همچنین در خصوص قیمت ایمپلنت دندان این را هم باید بدانید که گاهی لثه شما دارای عفونت است و به همین خاطر نیاز است تا ابتدا متخصص ایمپلنت اقدام به رفع عفونت برایتان نماید و یا دیگر مشکلات دندانی شما را که بعضا به دلیل سهل انگاری بیماران به مرز حساسی رسیده است، رفع نمایند که هزینه های انجام چنین کارهایی نیز به موارد نامبرده شده بایستی اضافه گردد.

قطعات لازم برای کاشت ایمپلنت

هر ایمپلنت از سه قسمت: پایه یا همان ایمپلنت (Implant)، اتصال دهنده میانی یا اباتمنت (Abutment) و همچنین روکش دندان یا تاج (Crown) برخوردار است که یک جراح متخصص ایمپلنت برای انجام و کاشت آن در فضای خالی لثه شما و یا جایگزینی آن در عوض دندان های خراب و پوسیده تان ابتدا در طی یک عمل جراحی پایه ایمپلنت را در داخل استخوان فک شما قرار داده و سپس مدتی صبر می کند تا استخوان های فک به خوبی ایمپلنت کاشته شده را در میان تراکم خود قرار داده و در اصطلاح آن را بپذیرند.

سپس در این مدت با انجام قالب گیری اقدام به ساخت روکش دندان یا همان تاج دندانی برای شما می کند و در صورت اطمینان از سفت شدن ایمپلنت در داخل لثه تان، بواسطه اباتمنت که متصل کننده تاج با پایه می باشد، آن را بر روی دندانتان قرار می دهد.

بد نیست در این خصوص بدانید که غالبا جنس پایه ایمپلنت از تیتانیوم که فلزی سازگار با طبیعت بدن انسان است استفاده می کنند و برای تاج نیز عموما از سرامیک خصوصا برای دندان های جلویی تان بهره گیر بعمل آورده می شود. در این میان جنس اباتمنت که قطعه ای واسطه میان پایه و تاج دندان است از تیتانیوم در نظر گرفته می شود که البته در صورتی می توان آن را از جنس سرامیکی نیز تهیه نمود.

کلام آخر

مخاطبان عزیز توجه داشته باشید ایمپلنت دندان نه آنقدرها که می گویند درد دارد و نه اصلا تایم جراحی کاشت آن در میان استخوان فک بالا و پایین شما طولانی خواهد بود. تازه پس از انجام کاشت ایمپلنت نیز شما تنها محدودیت هایی کوتاه مدت برای خوردن و آشامیدن و کلا امور مربوط به دهان و دندان خود دارید و اینکه می گویند پس از ایمپلنت گذاری باید حتما استراحت مطلق داشته باشید، تنها یک توصیه دلسوزانه است!

مطالب پیشنهادی

یک پاسخ به “عدم ایجاد پوسیدگی در ایمپلنت دندان”

  1. […] این منظور توصیه می کنیم با ما در ادامه این مطلب از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور متخصص جراحی فک و صورت و دهان و دارای بورد تخصصی در این […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.