در مطلب قبلی از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور متخصص جراحی فک و صورت و دارای بورد تخصصی در این زمینه برایتان از جراحی زیبایی پلک و همچنین نتایج حاصل از انجام بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) که در دنیای پزشکی به این قبیل از جراحی ها در ناحیه پلک چشم ها گفته می شود، صحبت کردیم و گفتیم که منشا ایجاد ناهنجاری های موجود بر روی پلک بالا و یا پایین می تواند چه مواردی باشد؛ حال می خواهیم همانطور که بهتان قول داده بودیم در این مطلب از اقدامات قبل از انجام جراحی پلک برایتان صحبت نماییم تا شما عزیزان بدانید که پیش از انجام چنین عمل سرپایی باید به چه مواردی توجه داشته باشید. پس همچنان با ما همراه باشید.

پروسه انجام جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک که برای از بین رفتن ناهنجاری های موجود بر روی پلک شما اعم از:

و … می باشد یک عمل کوتاه مدت و کاملا سبک است که پزشک می تواند برای انجام آن هم از بی حسی موضعی در اطراف چشم استفاده کند و هم در صورتی که شما در طی شش ماه گذشته بیهوشی عمومی نگرفته باشید، برای چنین عملی شما را بیهوش کند که البته معمولا جراحان این کار را نمی کنند و از همان روند بی حسی موضعی برای این خصوص استفاده می نمایند.

سپس با تزریق ماده بی حسی جراح فک و صورت شما اقدام به ایجاد برش هایی بر روی پلک صدمه دیده می کند و از طریق آن اقدام به برداشتن پوست و چربی اضافه ای می کند که سبب برهم خوردن ظاهر زیبای پلک و نهایتا چشم هایتان گشته است و با این کار هم اعتماد به نفس و زیبایی را به چشمان شما برمی گرداند و هم مشکلات بینایی (میدان دید بهتر و افزایش دید) که بعضا به سبب افتادگی پلک ها برایتان ایجاد شده است را مرتفع می سازد. لازم به ذکر است که گاهی اوقات جراح در عوض برداشتن چربی اقدام به تزریق چربی از قسمت دیگری از بدنتان در قسمت پلک چشم شما می کند که با توجه به عارضه دیده شده و تشخیص پزشک یک امر کاملا طبیعی است.

اقدامات قبل از انجام جراحی پلک
اقدامات قبل از انجام جراحی پلک

اقدامات قبل از انجام جراحی پلک

باید بدانید که تمام نکات گفته شده در این بخش از مطلب صرفا برای آن دسته از بیمارانی است که برای جراحی خود در کلینیک و یا بیمارستان حاضر شده اند و آن دسته از افرادی که به مطب دکتر زندی پور مراجعه کرده اند، خیلی لازم نیست بر روی تمامی موارد زیر دقت نمایند. دکتر زندی پور برای انجام جراحی پلک از بی حسی موضوعی استفاده می کند و تنها کسانی را به برای این عمل به اتاق جراحی منتقل می کند که دارای سن بالا، مشکلات قلبی و یا دیگر بیماری های زمینه ای داشته باشند که قطعا هزینه آن بصورت جداگانه ای برای فرد بیمار محاسبه می گردد.

از جمله اقدامات لازم پیش از فرا رسیدن روز انجام عمل عبارت است از:

می باشد.

کلام آخر

مراجعه کنندگان عزیز ممکن است با شنیدن عوارض حاصل از انجام این عمل تا حدی بیخیال انجام جراحی بر روی پلک های خود شوند و عطای آن را به لقایش ببخشند که برای این منظور ما به شما اطمینان می دهیم اگر در انتخاب پزشک خود دقت کنید و یک جراح حاذق و مجرب را برای رفع ناهنجاری های پلکی خود انتخاب نمایید و مو به مو به حرف ها و نکات گفته شده از سوی پزشکتان توجه نمایید، نه تنها هیچ عارضه ای گریبانگیر شما و سلامتی تان نمی شود بلکه روند بهبودی تان نیز در کوتاه ترین زمان ممکن طی می شود و شادابی و زیبایی چشمانتان را خیلی سریع بدست می آورید.

و نهایتا این را نیز به شما عزیزان باید بگوییم که با تشخیص جراح فک و صورت و همچنین بررسی سابقه پزشکی تان، پزشک معالج پروسه انجام این عمل را بطور کامل و دقیق برایتان شرح می دهد و تمام مواردی که سبب تسریع در روند بهبودتان پس از انجام چنین عمل سبکی می شود را برایتان بطور کامل توضیح خواهد داد.

لازم به ذکر است بدانید که جراحی پلک از آن دسته جراحی هایی نیست که نیاز به بستری شدن در کلینیک یا بیمارستان داشته باشد و شما می توانید با برخورداری از یک همراه چند ساعت پس از انجام عمل مرخص شده و به خانه تشریف ببرید. فقط حتما جوری برنامه ریزی کنید که حداقل در 24 ساعت نخست از انجام عمل جراحی خود یکی از اعضای خانواده و یا دوستانتان در کنارتان باشد تا بتوانید کارهای خود را راحت تر انجام دهید و وی نیز از شما مراقبت های لازم را بعمل آورد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *