دکتر نجمه زندی پور | کاشت دندان | ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در کرج

در مطلب امروز از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور می خواهیم به سراغ ایمپلنت دندان در کرج برویم و آن دسته از شما عزیزانی که ساکن اقصی نقاط استان البرز و مخصوصا مرکز آن؛ یعنی کلانشهر کرج هستید را با یک کلینیک کاشت دندان حرفه ای در این نقطه از کشورمان آشنا نماییم. همانطور […]

در مطلب امروز از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور می خواهیم به سراغ ایمپلنت دندان در کرج برویم و آن دسته از شما عزیزانی که ساکن اقصی نقاط استان البرز و مخصوصا مرکز آن؛ یعنی کلانشهر کرج هستید را با یک کلینیک کاشت دندان حرفه ای در این نقطه از کشورمان آشنا نماییم. همانطور که می دانید ایمپلنت دندان یک روش دائمی برای جایگزینی دندان های پروتزی با دندان های طبیعی شما با دوامی مادام العمر است که می توانید به کمک آن برای همیشه از شر دندان های خراب و پوسیده و همچنین وجود فضاهای خالی در چیدمان دندان هایتان رهایی یابید. برای این منظور با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

وضعیت سلامت دندان ایرانیان

متاسفانه امروزه درصد بالایی از مردم به دلیل سبک زندگی نامناسب و همچنین عدم توجه در رژیم های غذایی خود و خوردن و آشامیدن مواد قندی آن هم در حجم زیاد و یا شکستن خوراکی های سخت با دندان و استفاده از آن برای باز کردن درب و گره های محکم و یا حتی عدم رعایت مصرف نوشیدنی های سرد و گرم بصورت متوالی در یک بازه کوتاه چند ثانیه ای خواسته و ناخواسته پُتکی را برداشته و به حفاظ سلامتی دندان های خود ضرباتی محکم می زنند و تا آن را بطور کلی از بین نبرند دست برنداشته و به متخصص فک و صورت برای اصلاح و یا ترمیم دندان های آسیب دیده خود مراجعه نمی کنند!

حال به موارد فوق عدم استفاده از دهانشویه و یا نخ دندان و از آن مهمتر مسواک زدن حداقل 2 بار در طی 24 ساعت را نیز اضافه کنید تا متوجه وخامت اوضاع دهان و دندان درصد کثیری از مردم جامعه ایران شوید! با این حال اما در دنیای جراحی دندان ها نیز تا کنون پیشرفت های بسیار خوبی انجام شده است تا جایی که حتی اگر شما کل دندان های خود را نیز به هر دلیلی از دست بدهید و یا بخواهید از شر خرابی و پوسیدگی آنان که اتفاقا بر روی زیبایی چهره و تلفظ کلمات مختلف در صحبت کردن های روزمرگی تان نیز تاثیر گذاشته است، رهایی یابید همه چیز را برایتان فراهم کرده است. ما در بلاگ مربوط به ایمپلنت دندان در کرج می خواهیم برایتان در همین خصوص صحبت نماییم.

ایمپلنت دندان در کرج

ایمپلنت دندان در کرج

کاندیدای نیازمند به ایمپلنت دندان در کرج

در این قسمت می خواهیم شما را با دلایلی آشنا نماییم که منجر به کاشت دندان های پروتزی با ماندگاری دائم العمر در داخل استخوان فک بالا و یا پایین دهانتان می گردد. این موارد شامل:

 • وجود دندان های پوسیده و خراب
 • وجود مشکلات مادرزادی در قسمت رویش دندان ها
 • وجود فضای خالی در چیدمان دندانی داخل دهان بیمار
 • وجود مشکل در هجای کلمات به سبب موقعیت ناصحیح دندان ها

می شود. البته فراموش نکنید که در انجام عمل ایمپلنت دندان که از دسته جراحی های سبک در علم پزشکی نیز بحساب آورده می شود، خواه ناخواه زیبایی متوجه دهان فرد بیمار شده و سبب بازگشت اعتماد به نفس و همچنین جذابیت سیمای وی با یکدست کردن دندان ها و ترتیب دقیق شان در داخل دهان می گردد.

ویژگی های یک ایمپلنت باکیفیت

وقتی شما به دنبال کاشت ایمپلنت برای از بین بردن همیشگی مشکلات دندانی خود می روید در ابتدا باید به دنبال انتخاب یک جراح فک و صورت حاذق برای خود باشید تا بتواند با بهترین کیفیت ممکنه این پروسه کاشت دندان پروتزی را برای شما انجام دهد. برای این منظور هم می توانید از دوستان و آشنایان خود مشورت گرفته و همی می توانید از طریق جستجو در دنیای مجازی با بهترین متخصصان ایمپلنت و کاشت دندان در شهر و محل زندگی خود آشنا شوید و با رزرو نوبت و هماهنگی از قبل به مطلب جراح منتخب خود رفته و پروسه درمانی تان را آغاز نمایید.

در انتخاب ایمپلنت دندان در کرج شما باید گوش به حرف جراح خود دهید تا وی با توجه به رزومه و تجربه شخصی خود به شما بگویید که بهتر است از چه ایمپلنتی با توجه به شرایط استخوان فک و میزان حساسیت آن استفاده نمایید. در این میان توجه به ویژگی های یک ایمپلنت باکیفیت نیز بسیار ضروری می باشد که عبارتند از:

 • ساخته شده توسط یک برند متخصص و حرفه ای
 • سهولت در دسترسی به قطعات و اجزای مختلف آن
 • برخورداری از گواهی FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا)
 • طول عمری حداقل 10 ساله
 • دارا بودن گارانتی

در پایان مخاطبان گرامی توجه داشته باشید که برای انجام ایمپلنت شما باید یک پک کامل را تهیه نمایید که مهمترین قطعات موجود در آن شامل:

 • پایه یا همان ایمپلنت
 • متصل کننده یا اباتمنت
 • تاج یا روکش دندان

می شود. معمولا جنس پایه و اتصال دهنده آن با تاج دندان از آلیاژ تیتانیوم و جنس تاج نیز از سرامیک تدارک دیده می شود.

مقاله قبلی :
مقاله بعدی :
مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.