بلفاروپلاستی  یا جراحی پلک عبارت است از جراحی بافت های اضافه پلک فوقانی یا تحتانی و خالی کردن چربی های اضافه که هم با بیهوشی کامل و هم بی حسی انجام می‌شود. این جراحی به نوعی سبب جوان سازی چشم ها و زیبایی بیشتر چهره می‌شود. 
بلفاروپلاستی معمولا زمانی انجام می‌شود که بافت اضافه پلک های شما سبب مشکل در بینایی و یا زیبایی چهره شما شود. معمولا با گذشت زمان و افزایش سن، بافت پلک دچار شل شدگی و کشیدگی می‌شود. این تغییر بافت در افراد مختلف، با شدت گوناگونی رخ می‌دهد. این افتادگی ممکن است گاهی انقدر شدید باشد که به بینایی نیز اختلال وارد کند.

چه کسانی باید بلفاروپلاستی یا جراحی افتادگی پلک را انجام دهند؟

افتادگی پلک یک رده سنی مشخص ندارد و بر اساس نوع بافت پوست بیماران، ممکن است حتی در سنین جوانی نیز نیاز به انجام آن باشد. به دلیل آنکه بلفاروپلاستی در کرج هم با بی حسی و هم بیهوشی قابل انجام است، محدودیت سنی برای انجام آن حتی برای افراد بسیار مسن هم وجود ندارد. به طور کلی با افزایش سن و گذر از میانسالی، طیف وسیعی از افراد نیاز به این جراحی پیدا می‌کنند.

بلفاروپلاستی با بیهوشی بهتر است یا بی حسی؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است یک شرایط مراجعه به دندان پزشکی را متصور باشید، آیا برای پر کردن دندان خود بیهوشی را ترجیح می‌دهید یا بی حسی؟ جراحی پلک با استفاده از بی حسی کامل و بدون کاهش هوشیاری و خواب آلودگی بیماران می‌تواند انجام شود. طی انجام جراحی پلک فوقانی یا تحتانی با بی حسی، بیماران هیچگونه دردی متوجه نخواهند شد. همچنین در صورتی که به هر دلیلی بیمار تمایل به انجام جراحی پلک با بیهوشی داشته باشد، اینکار برای وی انجام می‌شود. البته یک متد ترکیبی دیگر، استفاده از بی حسی به همراه تجویز آرام بخش به بیماران می‌باشد، به طوری که علاوه بر آنکه بیمار بیهوش کامل نیست، دردی متوجه نشده و دیگر مضطرب نخواهد بود، زیرا داروی آرام بخش با دوز کمتر از دوز بیهوشی برای بیماران تزریق شده اند.

هزینه بلفاروپلاستی در کرج

هزینه جراحی پلک بر اساس موارد مختلفی تعیین می‌شود. مهمترین مسئله در قیمت جراحی پلک، مهارت جراح و تجربه ایشان و همچنین میزان رضایت مراجعین می‌باشد. علاوه بر مهارت جراح، هزینه جراحی پلک بر اساس محل انجام جراحی (بیمارستان یا کلینیک)، نوع بیهوشی و مراقبت های پس از انجام جراحی پلک مورد نیاز و میزان تست های آزمایشگاهی الزامی متفاوت می‌باشد. همچنین هزینه بلفاروپلاستی گاهی بر اساس آنکه بیماران لیفت پلک هم بخواهند یا نه ممکن است تغییر نماید. در برخی موارد جراحی پلک بیماران ممکن است تمایل به جراحی همزمان پلک و لیفت شقیقه داشته باشند. گاهی بیماران پس از انجام بلفاروپلاستی برای ترمیم محل زخم جراحی از پماد ترمیم کننده استفاده می‌کنند. 

فرم زیر رو پر کنید کارشناسان ما برای مشاوره  تلفنی با شما تماس خواهند گرفت.
نمونه کارها