لیفت صورت و گردن در کرج

لیفت صورت و گردن در کرج

لیفت صورت و گردن در کرج عبارت است از جراحی بافت های اضافی مانند پوست شل وچین خورده و چربی در ناحیه صورت وگردن که به صورت بی حسی و بیهوشی انجام می شود. این جراحی افتادگی و چین خوردگی پوست درناحیه صورت وگردن را ازبین میبرد وباعث سفت شدن و جوانتر شدن پوست میشود و زیبایی را به صورت وگردن واعتماد به نفس رابه شما برمیگرداند .بهترین سن برای انجام این عمل میانسالی و حدود45سالگی به بعد میباشد

با بالاتر رفتن سن و گذشت زمان، خاصیت ارتجاعی پوست رفته رفته کاهش پیدا میکند و عضلات پوست شل می شوند.چربی هایی که در زیر پوست هستند آویزان می شوند و پوست را پیرتر نشان می دهند.سرعت این فرایند در افراد مختلف متفاوت می باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد.برخی از این عوامل عبارتند از ژنتیک فرد، میزان استرس هایی که هر فرد در طول زندگی خود تجربه میکند، قرار گرفتن در معرض نور خوشید و تاثیر نیروی جاذبه و حتی کاهش وزن ها شدید پس از جراحی های لاغری یا بیماری های شدید. پیر شدن صورت شما لزوما به این معنا نیست که بقیه اعضای بدن شما نیز به همین اندازه پیر شده است و وقتی که خود را درآینه می بینید ممکن است احساس کنید که صورت شما آن چیزی نیست که باید باشد.

بهترین درمان برای افرادی که دچار شل شدن و افتادگی پوست صورت و گردن شده اند، لیفت صورت وگردن می باشد که توسط دکتر نجمه زندی پور درکرج انجام می شود.برای اینکار ما به شما بیهوشی عمومی را پیشنهاد میدهیم.

لیفت صورت در کرج

 برای لیفت صورت در کرج در ابتدا شما باید توسط یک جراح فک وصورت مانند دکتر نجمه زندی پور ویزیت شوید تا در مورد اینکه چرا می خواهید لیفت صورت انجام دهید و وآنچه میخواهید چیست، صحبت کنید. جراح در هنگام ویزیت سابقه بیماری و مصرف دارو را ثبت و صورت وگردن شما را معاینه می کند.معمولا برای لیفت صورت بهتر است قبلا هیچگونه جراحی قبلی گردن یا صورت نداشته باشید0معمولا پس از جلسه مشاوره برای لیفت صورت،برای فتوگرافی قبل از عمل آماده میشوید.  

جراح برای اطمینان از یک جراحی بی خطر قد و وزن شما را اندازه گیری می کند تا در صورت لزوم اگر اضافه وزن دارید جراحی را به تعویق بیاندازد .لازم به ذکراست در صورت باردار بودن زیبا جو جراحی به تعویق می افتند.

حتما در صورتی که به بیماری خاصی ابتلا دارید یا داروی خاصی مصرف میکنید در روز مشاوره به جراح خود اعلام کنید،زیرا میبایست تا روز عمل برای انجام جراحی حتما از پزشک مربوطه خود نامه تائیدیه اخذ کنید که آیا این جراحی وبیهوشی با روند درمانی آن بیماری تداخل دارد یا خیر.

روش های مختلف لیفت صورت و گردن

انواع روش ها برای لیفت صورت وگردن

تزریق ژل جهت جوان سازی صورت

یکی از روش ها برای از بین بردن چین و چروک ها در صورت تزریق ژل میباشد که در این روش ژل را در مناطق مورد نیاز صورت که مشکل دارد تزریق میکنند و ماندگاری حدودا بین شیش ماه تا یک سال دارد و برای بازگشت به حالت بعد از تزریق باید مجددا تزریق انجام شود.

تزریق چربی برای جوانسازی صورت

در این روش چربی های موجود درجاهای دیگر بدن خود فرد از طریق  لیپوساکشن خارج و و در نواحی مورد نیاز صورت فرد تزریق می شود ماندگاری بیشتر از تزریق ژل و کمتر جراحی دارد این روش نیز باید مجدا انجام شود

لیفت با نخ جهت جوانسازی صورت

یکی از روش های لیفت با حداقل تهاجم لیفت با نخ می باشد که قبل از شروع به انجام از دارو های بی حسی موضعی استفاده میشود و بیشتر برای قسمت های میانی و انتهایی صورت و گردن استفاده میشود علاوه براین برای لیفت ابرو و پلک هم استفاده می شود پس از قرار گرفتن نخ ها در زیر پوست کلاژن ها و فیبرها در اطراف نخ ایجاد شده و باعث کشیده شدن پوست صورت و گردن میشود و بعد ازمدتی نخ ها در اثر ترکیب با رطوبت پوست تجزیه شده و از بین میروند و نگرانی بابت کشیدن بخیه نداشته باشد وماندگاری آن کمتر جراحی می باشد.

لیزر جهت جوانسازی صورت

این روش بدون آسیب زدن به پوست باعث افزایش سرعت کلاژن سازی در لایه های زیرین پوست می شود و به تبع آن باعث شادابی و جوانسازی پوست می شود این روش در چند مرحله انجام می شود و ماندگاری کمتری از روش های تهاجمی دارد و بیشتر برای مشکلاتی که در اثر قرار گرفتن در معرض نور افتاب ایجاد شده استفاده می شود.

بوتاکس صورت و گردن

یکی از بهترین روش ها برای ازبین بردن چین و چروک ها در خط لبخند و اخم و پیشانی و دور چشم ها استفاده از بوتاکس می باشد  در این روش با تزریق ماده ی فلج کننده به داخل پوست، عضلات به صورت موقت تا سه ماه فلج شده و بعد از یک هفته اثار خود را بر روی پوست نمایان میکند و تاثیر چشمگیری در ازبین بردن چین و چروک ها دارد.

میکرونیلدیلینگ برای جوانسازی صورت

در این روش از طریق سوزن منافذی در پوست صورت ایجاد میکنند که هم می تواند به صورت دستی و هم از طریق دستگاه ایجاد شود سرمی حاوی مواد معدنی را بر روی پوست ماساژ داده که از طریق این منافذ جذب پوست می شوند و باعث افزایش تولید کلاژن ها درپوست و ازبین رفتن چین و چروک ها در پوست شده و شادابی را به پوست شما برمیگرداند و در بیشتر مواقع با توجه صلاحدید پزشک در چند جلسه انجام می شود

هایفوتراپی برای جوانسازی صورت و گردن

این روش به وسیله دستگاهی به مانند دستگاه سونوگرافی با این تفاوت که در این دستگاه امواج به صورت اختصاصی به لایه خاصی از پوست اثر گذاشته و با افزایش دمای سلول ها باعث اسیب به سلول ها وبه تبع آن کلاژن سازی در پوست را تحریک میکند و باعث شادابی وطراوت در پوست می شود این روش برای بازه ی سنی 25 تا 80 استفاده می شود اما با توجه به اینکه این روش روند پیر شدن پوست را کم میکند تاثیر بیشتری در سن های پایین به نسبت سن های بالا دارد و معمولا برای ازبین بردن چین و چروک ها در صورت و اصلاح خط لبخند و لیفت ابرو وپلک استفاده می شود قبل از انجام هایفو پوست خودرا باید شسته و تمیز کرده باشید این روش تهاجمی نمی باشد و نیازی به بخیه ندارد فقط ممکن است در هنگام انجام هایفوتراپی درآن ناحیه احساس گرما و سوزن سوزن شدن بکنید که در صورت صلاحدید پزشک ممکن است از پمادهای بی حسی موضعی یاقرص های مسکن مانند ایبوبروفن استفاده شود،این روش تاثیر گذاری به نسبت سریع تری از جراحی دارد اما ماندگاری جراحی بیشتر است پس از یک سال باید هایفو ترافی سالیانه یک تا دوبار انجام شود تا تاثیر گذاری خود را حفظ کند لازم به ذکر است بعد از انجام هایفو تراپی باید به مدت یک الی دو هفته در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگرفته و حتی الامکان از کرم ضد افتاب استفاده کنید.

کربوکسی تراپی برای جوانسازی صورت و گردن

در این روش گاز co2 را به زیر لایه های سطحی پوست وارد میکنند این کار باعث می شود مغز تحریک شود و خون واکسیژن بیشتری  را به آن ناحیه از پوست بفرستد و به تبع آن کلاژن سازی در پوست بیشتر می شود که باعث شادابی و جوانسازی پوست می شود این روش به چند جلسه در هفته که خود این نیز باید در چند هفته تکرار شود تا تاثیر خودش را بگذارد.

کرایولیپولیز برای جوانسازی صورت وگردن

در این روش با کاهش دما در ناحیه پوست چربی هایی که در این ناحیه جمع شده اند رو از طریق انجماد و شکسته شدن چربی ها از بین میبرند با توجه به اینکه با کاهش دما چربی ها زودتر از آب موجود در سلول ها انجماد پیدا میکنند سلول ها از بین نمیروند این روش معمولا در ترکیب سایر روش انجام می شوند و باعث افزایش تاثیر گذاری سایر روش ها می شوند ومعمولا به یک تا دو جلسه برای تاثیر گذاری نیاز دارند.

لیفت صورت و گردن در کرج با جراحی( ریدیتکتومی)

یکی از بهترین و موثر ترین روش ها که ماندگاری بیشتری به نسبت سایر روش ها دارد و باعث ازبین رفتن چین و چروک ها و ازبین رفتن چربی های اضافه و غبغب در افراد می شود وطراوت و شادابی رو به پوست برمیگرداند وباعث جوانسازی پوست می شود، لیفت صورت و گردن  در کرج از طریق جراحی می باشد که حتما باید توسط یک جراح  ماهر مانند دکتر نجمه زندی پور انجام شود.

مصرف سیگار و الکل احتمال عوارض این جراحی را افزایش می دهد

افرادی که از بیماری های زمینه ایی مانند دیابت و فشار خون رنج میبرند نباید نگرانی بابت این موضوع داشته باشند در صورتی که این بیماری ها کنترل شده باشند جراحی بلامانع است.

افرادی در فاصله ی زمانی کمی افزایش و کاهش وزن زیادی داند کاندید مناسبی برای این روش نمی باشند.

افرادی که چین و چروک عمیقی در مناطق مختلف پوست صورت و گردن دارند بهترین روش برای این افراد جراحی می باشد.

افرادی که بازه ی سنی 30 تا 80 سال را دارند کاندید مناسبی برای روش می باشند .

در این روش ابتدا باید توسط پزشک متخصص فک وصورت ویزیت شوید بعد از ارائه اطلاعات پزشکی خود به پزشک و معاینه پوست شما پزشک با توجه شرایط بالینی و درخواست شما بهترین روش برای جوانسازی پوست را انتخاب می کند.

جراحی لیفت صورت و گردن به روش های مختلفی با توجه شرایط بالینی زیبا جو ممکن است لیفت به صورت کامل و یا خفیف انجام می شود باتوجه به نوع لیفت برش جراحی متفاوت می باشد برای مثال  افرادی که لیفت کامل انجام می دهند برش جراحی از شقیقه در نزدیکی خط رویش مو تاخط رویش مو در پایین لایه گوش ادامه پیدا میکند برای لیفت گردن برش جراحی در زیر چانه ایجاد می شود. از طریق ایجاد برش پوست را از عضله زیرین جدا کرده و کشیده و پس از جدا کردن قسمت اضافی، پوست را مجددا بخیه می کنند.

هزینه جراحی لیفت صورت و گردن در کرج

هزینه  جراحی لیفت صورت و گردن در کرج

هزینه جراحی لیفت صورت و گردن  در کرج بر اساس موارد مختلفی تعیین میشود.مهمترین مسئله در قیمت جراحی لیفت صورت وگردن،مهارت جراح و تجربه ایشان و همچنین میزان رضایت مراجعین میباشد.

دکتر نجمه زندی پور جراح و متخصص فک و صورت با تجربه انجام موارد متعددی از جراحی لیفت در شهر کرج مشغول میباشند.برای اخذ نوبت مشاوره با شماره مطب میتوانید تماس حاصل نمایید

علاوه بر مهارت جراح، هزینه جراحی لیفت صورت و گردن در کرج بر اساس محل انجام جراحی(بیمارستان یا کلینیک)،نوع بیهوشی ومراقبت های احتمالی مورد نیاز و میزان تست های آزمایشگاهی الزامی متفاوت میباشدهمچنین هزینه لیفت صورت و گردن در کرج با توجه به اینکه لیفت میخواهد به صورت کامل یا خفیف انجام شود متغیر می باشد.

گاهی بیماران همراه با جراحی لیفت صورت و گردن تقاضای انجام جراحی های زیبایی دیگر مانند جراحی بلفاروپلاستی یا اتوپلاستی نیز میکنند که هزینه انجام هر یک از این اعمال جراحی نیز به هزینه کلی افزوده میشود.

بهترین جراح لیفت صورت و گردن در کرج

دکتر نجمه زندی پور جراح فک وصورت معتقدند که بهترین جراح لیفت صورت و گردن در کرج آن پزشکی هستند که دانش ومهارت مثال زدنی در این زمینه داشته باشند.جراحی لیفت صورت و گردن یک کار بسیار تخصصی و پیشرفته پزشکی میباشد که حتما میبایست توسط پزشک مجرب انجام شود.

بهترین جراح لیفت صورت و گردن در کرج علاوه بر تخصص و مهارت بالای ایشان در جراحی،در پاسخگویی به مراجعین و همچنین نحوه رفتار با زیباجویان نیز نمره قبول دریافت میکنند. برای یافتن بهترین جراح لیفت صورت و گردن در کرج حتما میبایست به مطب پزشکان مد نظر خودتان مراجعه نماید و با بیماران آنها صحبت کنید و درباره نحوه فرآیند جراحی و پاسخگویی تیم پزشکی جراحشان سوال بپرسید.برای یافتن بهترین  پزشک لیفت صورت و گردن در کرج،به تصاویر صفحات اینترنتی بسنده نکنید وحتما مراجعه حضوری داشته باشید.

آمادگی های قبل از جراحی لیفت صورت و گردن در کرج

در ابتدا بعد از اینکه توسط پزشک مورد انتخابتان ویزیت شدید یکسری آزمایشات ساده خون انجام خواهید داد تا  وضعیت انعقاد خون بررسی و همچنین اطمینان حاصل شود تا شما کم خونی نیستید.البته بر اساس شرایط بیماران ممکن است آزمایش های دیگری مانند سنجش قند خون سه ماه نیز در بیماران دیابتی نیز انجام شود  درصورتی که  سیگار یا الکل مصرف میکنید،برای بهبود محل زخم  و همچنین جلوگیری از افزایش خونریزی حتما میبایست سیگار والکل حداقل از دوهفته قبل از عمل  ترک کنید

درصورت مصرف داروهای ضد انعقاد،داروهای ضد التهاب و داروهای گیاهی،حتما جهت ادامه یا قطع مصرف باپزشک خود مشورت نمایید. معممولا جراحی لیفت گردن و صورت در کلینیک های مورد تایید وزارت بهداشت یا اتاق عمل انجام میشود.یکی از کلینیک های زیبایی مورد تایید وزارت بهداشت در کرج کلینیک دکتر نجمه زندی پور  میباشد. حتما پیش از جراحی لیفت صورت و گردن درکرج برای انجام فتوگرافی چهره به مرکز مورد تائید پزشک خود ارجاع داده میشوید،اینکار برای آن است که حین جراحی پزشک شما گام به گام مراحل را متناسب با شرایط بالینی وایرادات موجود پیش ببرند

حتما برای جراحی چه با بی حسی وچه با بیهوشی رعایت ناشتایی کامل 8ساعت برای مواد غذایی جامد و 2ساعت ناشتایی برای مایعات را رعایت کنید. توجه داشته باشید که شیر جز مایعات حساب نمی شود حتما 8ساعت ناشتایی نیاز دارد

همچین در روز عمل حتما یک نفر همراه  داشته باشید.

در صورتی که به مواد غذایی و دارویی حساسیت دارید حتما پزشک خود اطلاع دهید.

ترجیحا لباس راحت بپوشید،تا پس از جراحی مشکلی برای تعویض لباس نداشته باشید.

مراحل انجام جراحی لیفت صورت وگردن

اول:بیهوشی

در مرحله اول متخصص بیهوشی بعد از ارزیابی شرایط بالینی و انتخاب شما مشخص میکند که جراحی به چه روشی انجام شود بیهوشی یا بی حسی بعد از آن اگر بی حسی باشد از یک سوزن به اندازه ی سوزن بی حسی دندان پزشکی، برای حسی نواحی مورد نیاز استفاده می کند.اما اگر جراحی با روش بیهوشی عمومی باشد داروهای بیهوشی از طریق آنژیوکت برای زیباجو تزریق می شود و برای مدد جو خواب مصنوعی ایجاد می شودو بعد از از آن جراح کار خود را شروع می کند.

دوم:جراحی

دراین مرحله جراح باتوجه درخواست مددجو و صلاحید خود مناطقی که را باید لیفت شود مشخص کرده و جراحی را شروع میکند و بعد از آن مناطق مورد نیاز را برش ب داده و بعد از برش قسمت های اضافی پوست و تخلیه چربی ها مجددا پوست را بخیه می زند.

سوم: ریکاوری

بعد از اتمام عمل جراحی زیباجو مدتی در اتاق ریکاوری می ماند و بعد از پایدار شدن شرایط بالینی، زیباجو به بخش منتقل می شود و بعد از آن پس از اجرای دستورات جراح در بخش مرخص می شود.

لازم به ذکر درتمامی مراحل جراحی زیباجو تحت پایش قلبی ریوی می باشد و باید در یک مرکز درمانی مجهز انجام شود.

مراقبت های پس از جراحی لیفت صورت و گردن در کرج

مراقبت های پس از جراحی لیفت صورت و گردن در کرج

پس از جراحی لیفت صورت و گردن در کرج معمولا یک شب در بیمارستان بستری خواهید ماند و سپس ترخیص میشود.دوران نقاهت پس از جراحی لیفت صورت و گردن در کرج دشوار نبوده و با رعایت نکات ساده میتوانید این دوران را به راحتی بگذرانید

در این دوران باید از مصرف هرگونه داروی رقیق کننده خون مانند آسپرین، پلاویکس و.. خودداری کرد زیرا احتمال خونریزی را افزایش می دهد مگراینکه خود جراح اجازه استفاده این دسته از داروها را بدهد.

دستورات دارویی بعد از جراحی با توجه به شرایط هر زیبا جو متفاوت می باشد اما به طور معمول مسکن ها وآنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی برای زیباجویان تجویز می شود.

لازم به ذکراست میزان درد بعد از عمل درافراد مختلف متفاوت می باشد وباتوجه به تجویز مسکن بعد از عمل برای زیباجویان وکاهش پیدا کردن میزان درد درافراد، نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد.

میزان کبودی وتورم تا 48 ساعت بعد از عمل افزایش پیدا میکند ورفته رفته تا دوهفته از بین می رود و اگر منعی برای استفاده از کمپرس سرد ندارید در این مدت می توانید از کمپرس سرد برای کاهش دادن تورم و کبودی استفاده کنید همچنین میتوانید در هنگام استراحت از دوبالش در زیر سر استفاده کنید تا تورم را کاهش دهد.

زمان آغاز فعالیت جنسی پس از فیس لیفت در کرج حدود دو هفته میباشد.این زمان بر اساس شرایط بدنی متفاوت میباشد

باید توجه داشت که به مدت دوهفته از انجام فعالیت های سنگین ،بلند کردن اجسام ، خم وراست شدن و خوابیدن به پهلو باید خودداری کرد.

نباید به مدت دو هفته سیگار و الکل مصرف شود زیرا باعث اختلال در روند بهبود و احتمال خونریزی را افزایش می دهد.

زیبا جو می بایست بعد از عمل جراحی توسط جراح مجددا از جهت روند بهبودی ویزیت شود.

رژیم غذایی بعد از عمل باید حتما باید کم نمک و کم چرب  و پرپروتئین باشد و از مصرف غذاهای سفت وسخت باید جلوگیری شود و مایعات زیاد مصرف شود.

خونابه تا چند روز بعد از عمل طبیعی می باشد در صورتی که خونریزی فعال داشته باشید حتما باید به جراح خود مانند دکترنجمه زندی پور اطلاع دهید.

ممکن است تا یک مدتی در ناحیه صورت وگوش احساس بی حسی داشته باشید که بعد از حدود دو تا چهار ماه از بین می رود و جای نگرانی نمی باشد.

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم افتاب باید خودداری شود.

در هفته دوم بعد از عمل جراح به شما توصیه میکند تا راه بروید تا احتمال ایجاد لخته خون کمتر شود.

عوارض جراحی لیفت صورت و گردن در کرج

عوارض احتمالی مربوط به بیهوشی

کبودی

عفونت

احتمال جمع شدن خون و مایعات در زیر پوست

بی حسی در ناحیه صورت و گوش

احتمال برجای ماندن محل بخیه جراحی

عدم تقارن صورت

آسیب به اعصاب صورت مانند اعصاب مربوط  ابروها و چشم ها  و ایجاد مشکل در اخم کردن و باز بسته کردن پلک ها

احتمال جراحی ترمیمی

منبع

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *