rhytidectomy

جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت که در علم پزشکی آن را با اصطلاح ریتیدکتومی (Rhytidectomy) نیز معرفی می کنند از جمله عمل های زیبایی پوست است که به منظور شادابی و جوان سازی پوست های آسیب دیده بیماران بر روی صورت آنان انجام می شود. حقیقتا با گذر زمان و افزایش سن در افراد رفته رفته از قدرت تولید کلاژن و الاستین در پوست کاسته شده و آن به سمت و سوی شل شدن رفته و آثار چین و چروک نم نمک بر روی آن هویدا می شود که بعدها به سبب وجود جاذبه زمین این شل شدگی به سمت پایین کشیده شده و با ایجاد افتادگی پوست در قسمت های گردن، گونه و همچنین پلک زیبایی چهره شما را تا حد زیادی کم می کند!

به همین خاطر نیز ما برآن شدیم تا در ادامه این مطلب از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور شما را با نکاتی مهم در خصوص عمل لیفتینگ صورت آشنا نماییم؛ پس مثل همیشه با ما در طول این مطلب چند دقیقه همراه باشید.

جراحی لیفت صورت

اگر شما نیز از پوستی شُل و افتاده در قسمت های مختلف صورت خود برخوردار هستید و می خواهید همچون دوران جوانی خود از پوستی کاملا شاداب و بدون هیچگونه افتادگی و چین و چروکی برخوردار شوید، باید در اولین فرصت به سراغ یک جراح متخصص فک و صورت بروید و با اخذ مشورت از وی برای درمان ناهنجاری های ایجاد شده بر روی پوست صورت خود تحت عنوان عمل لیفت صورت بصورت تهاجمی و غیر تهاجمی که بیشتر به دلایل:

 • بالا رفتن سن در فرد
 • قرار گرفتن در زیر نور خورشید برای مدت طولانی
 • شرایط محیط زندگی
 • کم کردن وزن ناصحیح در فرد
 • بهره گیری از رژیم های غذایی ناصحیح
 • مسائل ژنتیکی و وراثتی
 • استرس و اضطراب
 • مصرف الکل و دخانیات

ایجاد می شود، اقدام فرمایید.

جراحی لیفت صورت
جراحی لیفت صورت

نتایج حاصل از انجام عمل لیفتینگ صورت

شما بیماران عزیز با انجام جراحی لیفت صورت چه بصورت تهاجمی و چه غیر تهاجمی با نتایج خارق العاده زیر بر روی پوست خود مواجه می شوید که شامل:

 • برطرف شدن ویژگی آویزان بودن پوست
 • رفع چین و چروک های موجود بر روی پوست
 • نمایان و برجسته شدن خط فک و رفع غبغب
 • از بین رفتن خطوط عمیق موجود در اطراف پلک
 • اصلاح افتادگی موجود در عضلات بخش تحتانی صورت
 • نابودی چین و چروک و خط های عمقی بر روی ناحیه گردنی
 • برطرف شدن خطوط عمیق واقع در بین بینی و گوشه لب ها

می شود و نهایتا زیبایی، جوانی و حس اعتماد به نفس را به شما عزیزان برمی گرداند و سن شما را مخصوص برای خانم ها از آنچه که هستید بسیار کمتر شان می دهد. مدت زمان انجام عمل لیفت صورت با توجه به میزان ناهنجاری های موجود بر روی پوست شما چیزی بین 2 الی 4 ساعت است و ماندگاری نتایج آن نیز حداقل تا 10 سال می باشد که تازه اگر به حرف جراح خود گوش کرده و مراقبت های لازم را از سلامت پوستی خود بعمل آورید، می توانید ماندگاری زیبایی و جوانی را بر روی پوست خود نیز بیش از مقدار گفته شده نمایید.

معرفی روش های انجام جراحی ریتیدکتومی

در دنیا امروز جراحان زیبایی برای سفت کردن و بالا کشیدن پوست های افتاده و شل از دو روش تهاجمی و غیر تهاجمی استفاده می کنند که تعریف این روش ها به شرح زیر می باشد:

روش تهاجمی

روش تهاجمی در حقیقت همان جراحی لیفت صورت است که در طی آن جراح با استفاده از بی حسی موضعی اقدام به ایجاد برش در قسمت های داخل خط مو می کند و سپس با حذف چربی ها و قسمت های شل شده پوست صورت شما آن را کشیده و مجددا طراوت و یکدستی را به پوست شما هدیه می کند. در روش تهاجمی لیفتینگ صورت عمدتا برش ها برای کشیدن پوست در نواحی گوش انجام می شود.

برای انجام لیفت صورت به این روش بایستی جراح بررسی کند که آیا مشکل پوستی شما از نوع سطحی است و یا عمقی؛ چرا که اگر عمقی باید باید به بازسازی زیرساخت های پوست صورت شما نیز در طی جراحی خود بپردازید. بد نیست بدانید که از این روش تنها در مواقعی که پوست بسیار شل شده و یا حجم انبوهی از چربی در زیر آن قرار گرفته و چین و چروک های عمیقی نیز بر روی آن رویت شده است، استفاده می کنند.

روش غیر تهاجمی

اینکه برای احیای جذابیت های پوستی خود به انجام روش های غیر تهاجمی نیاز دارید و یا خیر را تنها باید جراح مورد نظرتان تعیین نماید. علی ایحال اما یادتان باشد که در لیفتینگ صورت غیر تهاجمی، متخصص فک و صورت با استفاده از تزریق با فیلر اقدام به از بین بردن مشکلات پوستی شما بیماران عزیز می کند و در این روش خبری از جراحی نیست و در عوض از دستگاه های جوان سازی پوست استفاده می شود که ما قطعا در مطالب آتی در خصوص این دستگاه ها برایتان صحبت خواهیم کرد.

البته این را هم باید گفت که از این روش تنها بر روی پوست هایی می توان استفاده کرد که دچار افتادگی و سستی نشده اند و تنها آثار چین و چروک از نوع سطحی بر روی آن ها رویت شده است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *