جراح فک وصورت در کرج

چه زمانی باید به جراح فک وصورت مراجعه کرد؟

خیلی از مواقع هنگامی که نام جراح فک وصورت را میشنوید به یاد جراحی دندان و ایمپلنت دندان می افتید،اما رشته جراحی فک وصورت بسیار گسترده تر از آن چیزی است که شما میشنوید.

متخصصین این رشته،تخصص در رفع ودرمان انواع نقص ها وناهنجاری های فک وصورت را دارند،حتی  درمان اختلال در تنفس شبگاهی یا خر وپف شبانه نیز در صورتی که ریشه در آناتومی فک داشته باشد، برعهده متخصصین این رشته میباشد

جراحان فک و صورت پس از اتمام دوره دندانپزشکی عمومی،در یک دوره حدودا شش ساله رزیدنتی تمامی مهارت های مربوط به جراحی های این رشته را تحت نظر اساتید صاحب نام این رشته فرامیگیرند.

برخی خدمات در رشته جراحی فک وصورت:

جراحی فک بالا و پایین

جراحی فک بالا ویا پایین تاثیر بسازایی در زیبایی چهره بیماران کاندید واقعی دارد.کوچک بودن فک بیمار گاهی آنقدر شدید است که حتی جویدن غذا را برای بیمار دشوار میکند

جراحی شکاف کام

شکاف کام یک تقص مادرزادی بسیار آزار دهنده میباشد که به شکل واضح باعث نقص در ظاهر بیمار شده و حتی در روند رشد وی نیز اختلال ایجاد میکند. جراح فک وصورت در سال نخست زندگی این بیماران،قادر به اصلاح شکاف کام میباشد.

جراحی های نقص جمجمه و بافت اطراف

یکی دیگر از حیطه های تخصصی جراحی فک وصورت اصلاح ناهنجاری های صورت مانند فک ها،حفره چشم،پیشانی وساختار بینی میباشد

درمان آپنه انسدادی خواب

آپنه انسدادی خواب یکی از مشکلات آزار دهنده افراد با اضافه وزن میباشد.این اتفاق زمانی میوفتد که بافت چربی اطراف گردن و  انباشته شده بافت حلق با خوابیدن بیمار به پشت و شل شدن آنها،سبب انسداد راه هوایی بیمار میشود.

اختلالات مفصل TMJ

مفصل TMJ حدفاصل محل تماس فک پایین با استخوان جمجمه(حوالی گوش) میباشد.گاهی سفت شدن این مفصل ویا هرز شدن محل اتصال سبب بروز درد و سایر اختلالات برای بیمار شود.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از مهارت های متخصصین  جراحی فک وصورت میباشد.ایمپلنت دندان فک بالا وپایین در کرج توسط دکتر نجمه زندی پور انجام میشود.همچنین امکان ایمپلنت یک روزه نیز وجود دارد

منبع این نوشته از وبسایت زیر میباشد

منبع

بهترین جراح فک وصورت کرج کیست؟

بهترین جراح فک وصورت در کرج،آن پزشکی میباشد که بیشترین رضایت بیمار را دارد وشما حس بهتری در درمان تحت نظر ایشان میگیرید

جراح فک وصورت خانم بهتر است یا آقا؟

در تخصص های پزشکی اصلا جنسیت مشخص کننده مهارت یک پزشک نمیباشد

جراح فک وصورت در فردیس؟

جراحان متعددی از جمله دکتر نجمه زندی پور در کرج|فردیس فعالیت دارند

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *