مراقبت های بعد از لیفت شقیقه شامل چه مواردی است؟ مراقبت های بعد از لیفت شقیقه موضوع مهم می‌باشد. اگر مراقبت های بعد از لیفت شقیقه را به درستی انجام دهید در مدت زمان بهبودی شما تاثیر زیادی دارد. به طور کلی پس از اتمام جراحی لیفت شقیقه، نیازی به بستری شدن نیست. برای روند سریع درمان نیاز است مواردی را رعایت کنید با ما همراه باشید تا مراقبت های بعد از لیفت شقیقه را بیان کنیم.

آشنایی با مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

همانطور که اشاره کردیم برای کوتاه کردن دوره نقاهت و بالا بردن اثربخشی و کاهش عوارض لازم است مراقبت های بعد از جراحی لیفت شقیقه در کرج را جدی بگیرید. مراقبت هایی مانند:

آشنایی با مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

تغذیه بعد از جراحی لیفت شقیقه

رژیم غذایی حاوی فیبر بالا، چربی های سالم، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی به تسریع بهبودی کمک می‌کنند. مصرف فیبر برای رفع احساس خستگی و جلوگیری از یبوست و مصرف پروتئین برای ترمیم بافت، ماهیچه ها و پوست توصیه می‌شود. در رژیم غذایی پس از جراحی لیفت شقیقه توجه داشته باشید غذاهای سرخ شده و پر چرب و نوشیدنی های الکلی را مصرف نکنید. همچنین بعد از جراحی در رژیم غذایی نمک کمتری برای جلوگیری از افزایش فشار خون و تورم استفاده کنید. در این دوران ترجیحا از خوردن غذاهای گرم و نوشیدنی های داغ خودداری کرده و در 3 تا 5 روز اول غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد ندارند را در برنامه ی خود قرار دهید تا به عضلات صورت فشار کمتری وارد شود.

کبودی و ورم بعد از لیفت شقیقه  

یکی از رایج ترین عوارض بعد از عمل لیفت شقیقه تا 10 روز اول اندکی کبودی و تورم بوده که حدود دو هفته نیز طول می‌کشد تا از بین برود. برای جلوگیری از تشدید و کمک به بهبود آن می‌توانید طی 24 ساعت ابتدایی بعد از جراحی از کمپرس سرد استفاده کنید.  بهترین کار برای کاهش تورم علاوه بر استفاده از کمپرس نگه داشتن سر در وضعیت ایستاده می‌باشد برای رعایت این کار سر خود را با چند بالش بالاتر از حد بدن تان قرار دهید.

چه زمانی بعد از جراحی لیفت شقیقه به پزشک مراجعه کنیم؟

بعد از جراحی لیفت شقیقه در صورتی که علائم زیر را مشاهده کردید به پزشک خود مراجعه کرده تا متوجه علت آن شده و به درمان آن رسیدگی شود. علائمی مانند:

بیشتر بخوانید: بلفاروپلاستی در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *