اگر از جمله کسانی هستید که به هر دلیلی جراحی زیبایی پلک یا همان بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) را انتخاب کرده اید، باید بدانید که در دوران نقاهت خود نیاز است که به یکسری از موارد ضروری و نکات مهم توجه داشته باشید که البته جراح انتخابی تان تمامی این موارد را برایتان شرح خواهد داد. با این حال اما ما وظیفه خود می دانیم تا یکبار دیگر با زبانی شیوا و رسا شما را از مراقبت های پس از انجام جراحی پلک آگاه سازیم. برای این منظور با ما در ادامه این مطلب از مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور متخصص جراحی فک و صورت همراه باشید.

مراقبت های پس از انجام جراحی پلک

همانطور که در مطلب گذشته در خصوص اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی برایتان صحبت کردیم، می خواهیم در این مطلب و در این بخش اطلاعات شما را در خصوص دوران نقاهت پس از انجام این عمل سبک و ایستاده و اینکه باید پس از انجام جراحی پلک چه مراقبت هایی را از پلک خود انجام دهید تا در مدت زمان کوتاه تری بهبودی کامل برایتان حاصل گردد، بپردازیم. این موارد شامل:

می شود.

مراقبت های پس از انجام جراحی پلک
مراقبت های پس از انجام جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

اگر با مجله پزشکی دکتر نجمه زندی پور حداقل در طی دو مطلب قبل و این بلاگ همراه بوده باشید، قطعا به یکسری اطلاعات جامع و مفید در خصوص جراحی زیبایی پلک یا همان بلفاروپلاستی در کرج دست پیدا کرده اید و متوجه شده اید که برای پس از عمل و بعد از جراحی باید چه اقدامات و مراقبت هایی را نیز از ناحیه جراحی شده خود؛ یعنی پلک ها و اطراف چشم هایتان انجام دهید تا روند بهبودی برایتان در سریع ترین زمان ممکنه سپری شود.

علی ایحال یکی از سوالات مهمی که افراد مراجعه کننده به کلینیک تخصصی دکتر زندی پور از ما می پرسند این است که هزینه این عمل چقدر است؟ در پاسخ به این پرسش دوستان باید بگوییم که عمل زیبایی پلک یک جراحی سبک است که در مقایسه با دیگر جراحی های زیبایی و پوستی از هزینه به مراتب کمتری برای بیماران برخوردار است.

با این حال اما هزینه انجام این عمل بطور کلی بسته به:

می شود.

کلام آخر

در پایان این را نیز باید اضافه کنیم که خواهشا نه تنها برای انجام جراحی زیبایی پلک بلکه برای انجام هر نوع عملی از استعمال دخانیات دست برداشته و یا حداقل میزان مصرف آن ها را به شدت کاهش دهید؛ فراموش نکنید که عادت معمولی اغلب مردم جامعه ما که سیگار کشیدن می باشد، می تواند در هفته های قبل از انجام عمل تا هفته هایی پس از انجام آن باعث ایجاد کندی در روند بهبودی شما و حتی بوجود آمدن عفونت در ناحیه عمل گردد!

این را نیز باید به کسانی که جراحی بلفاروپلاستی را انجام داده اند بازگو نماییم که در روزهای نخست پس از انجام جراحی بسته نشدن کامل پلک، رویت خونریزی از آن و حتی دو بینی و تار دیدن از جمله عوارضی است که به مرور زمان از بین رفته و شما سلامتی بینایی خود را ظرف چند روز بدست می آورید.

با این حال اما توصیه ما به شما این است که در 24 تا 72 ساعت پس از انجام جراحی زیبایی پلک استراحت مطلق کنید و ترجیحا در این مدت از یک کدام از اعضای خانواده و یا دوستانتان بخواهید که با شما همراه شود تا هم مراقبتان باشد و هم بتواند در انجام کارهای مورد نیازتان یاری تان نماید.

لازم به ذکر است اگر جراح برای شما از بخیه های جذبی استفاده کرده باشد، این بخیه ها طی مدت 4 الی 7 روز به خودی خود از بین می روند. اما اگر برای بخیه نمودن بخش برش داده شده از بخیه های غیر جذبی استفاده کند، بایستی یک هفته الی ده روز پس از انجام جراحی به وی مراجعه کرده تا بخیه های پلک شما را بکشد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *