درباره جراحی دندان عقل در کرج

جراحی دندان عقل در کرج

جراحی دندان عقل در کرج یک درمان دندان پزشکی رایج است که مشکل بسیار از بالغین می‌باشد. این جراحی عموما دوره ریکاوری یک روزه سریعی دارد مگر در مواردی که  دندان عقل نهفته و پیچیده  باشد. جراحی دندان عقل یک روش درمان قطعی برای خارج کردن دندان عقل با بی حسی کامل توسط جراح فک و صورت می‌باشد. دندان های عقل به عنوان 4 دندان آخری هستند که در افراد رشد می‌کنند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره جراحی دندان عقل برای شما بیان کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دندان عقل چیست؟

آخرین دندان های آسیابی که در انتهای فک پایین یا بالا رشد می‌کنند، دندان های عقل می‌باشد. دندان عقل معمولا بین سنین 17 الی 21 سالگی رشد می‌کند، که طبیعی بوده و بخشی از فرآیند رشد فک و دندان ها می‌باشد. اغلب افراد  فضای کافی در فک خود برای رشد این دندان ها ندارند و همین کمبود فضا سبب بروز مشکلاتی برای بیماران می‌شود. دندان عقل به سبب محل و زمان رشد در جهت های مختلفی می‌تواند رشد کند. در بالغین 4 دندان عقل وجود دارد (البته ممکن است  گاهی این تعداد کمتر یا بیشتر باشد.). در صورتی که دندان عقل شما در فضا کوچکی رشد  کند، معمولا نیاز به خارج کردن از دهان شما می‌باشد. این کار بهتر است توسط متخصص فک و صورت و زیبایی انجام شود. برای جراحی دندان در کرج ما به شما دکتر نجمه زندی پور را پیشنهاد می‌کنیم. زمانی که دندان عقل در جهات دیگری رشد کند می‌تواند سبب فشار بر عصب، تخریب دندان های دیگر، عفونت و حتی تغییر شکل در دندان ها شود. تمامی این حالات می‌توانند با درد و ناراحتی در بیماران همراه باشد. البته توجه داشته باشید همیشه دندان های عقل باعث دردسر نیستند و موجب ایجاد درد و اذیت نمی‌شوند. پس زمانی که دندان های عقل سبب اختلال در فضا دهان و فک شما شده و درد دارید حتما باید به جراح فک و صورت مراجعه نمایید.

چرا دندان عقل درد می‌گیرد؟

بسیاری از دندان های عقل به صورت طبیعی و در فضای طبیعی رشد کرده، از لثه بیرون زده و هیچ گونه مشکلی برای بیماران ایجاد نمی‌کنند. اما مواقعی که این دندان ها زاویه دار رشد کنند می‌توانند سبب اختلالات مختلف در فک شوند. یکی از شایع ترین این اختلالات، نهفتگی دندان عقل است که معمولا با فشار بر دندان های مجاور و یا اعصاب همراه است. نهفتگی دندان عقل معمولا با عفونت همراه است، زیرا حفظ بهداشت این دندان ها با مسواک زدن عملا امکان پذیر نیست. همین اتفاق سبب انباشت باکتری ها، غذاها و ایجاد عفونت و تخریب دندان های مجاور می‌شود. علاوه بر تخریب دندان های مجاور، پوسیدگی دندان عقل سبب زخم در لثه نیز حتی می‌تواند شود.

چه زمانی دندان عقل باید کشیده شود؟

زمانی که دندان عقل عفونت کرده باشد یا سبب عفونت  و خراب شدن دندان های مجاور شود باید خارج شود. درد به تنهایی نیز یک توجیه مناسب برای کشیدن دندان عقل می‌باشد. زیرا احتمالا رشد نا به جای دندان عقل سبب فشار بر عصب شده است. باقی ماندن دندان عقل می‌تواند منجر به نامرتب شدن سایر دندان ها، درد تیر کشنده در صورت، بروز ناهنجاری های لثه، پوسیدگی دندان ها مجاور و عدم امکان ترمیم آن ها،تحلیل ریشه دندان و… شود.

کشیدن دندان عقل در کرج

کشیدن دندان عقل نهفته در کرج یک اقدام تخصصی دندانپزشکی می‌باشد که جراح فک وصورت بهترین پزشکی است که می‌تواند برای مسئله به شما کمک کند. گام نخست برای جراحی دندان عقل در کرج معاینه و اخذ یک عکس ساده رادیولوژی از دهان و فک opg می‌باشد. معمولا زمانی که تاج دندان از لثه خارج نشده باشد، جراحی دندان عقل دشوارتر از حالتی است که تاج دندان عقل معلوم باشد، پس برای کشیدن دندان عقل بهتر است نزد پزشک حاذق مراجعه نمایید. پزشک با معاینه و مشاهده عکس شما نظر قطعی خود برای خارج کردن یا ماندن دندان عقل را اعلام می‌کند. جراحی دندان عقل در کرج با انجام بی حسی انجام می‌شود. جراح با اطلاع کامل از آناتومی و ساختارهای دهان و دندان شما، داروی بی حسی را در محل مناسب تزریق می‌کند و حین جراحی دندان عقل نهفته در کرج هیچگونه دردی را احساس نمی‌کنید. حتی این بی حسی تا چندین ساعت پس از جراحی نیز ادامه دار بوده و پس از آن بیمار با مصرف مسکن، درد قابل ملاحظه ای را تجربه نمی‌کند. در صورتی که کشیدن دندان عقل با تاخیر انجام شود، رفته رفته می‌تواند سبب گسترش آسیب به دندان و عفونت شود. ریشه های دندان های عقل معمولا در زمان نوجوانی شما توسعه می‌یابد. پس هر چقدر کشیدن دندان های عقل به تاخیر بیفتد، ریشه ها عمقی تر و جراحی و به دنبال آن نقاهت طولانی تری را ممکن است تجربه کنید.

آیا جراحی دندان عقل درد دارد؟

بهترین پزشک برای جراحی دندان عقل در کرج

دکتر نجمه زندی پور جراح فک و صورت در کرج معتقند که بهترین جراح برای جراحی دندان عقل در کرج آن پزشکی است که تجربه بالا در کشیدن دندان عقل داشته و از طرفی نیز تخصص و دانش کافی درباره عصب ها و آناتومی فک و صورت داشته باشد. بهترین جراح برای کشیدن دندان عقل در کرج، معمولا این کار را در زمان کم و با دقت بالا انجام می‌دهد. بهترین پزشک برای کشیدن دندان عقل در کرج آن پزشکی است که علاوه بر تخصص، پاسخگویی مناسب به مراجعین خود داشته باشد. حتما پیش از مراجعه به پزشک مورد نظر با مراجعین قبلی ایشان صحبت کنید و نظر آنها را درباره نحوه عملکرد و برخورد با بیماران جویا شوید. برای یافتن بهترین پزشک برای جراحی دندان عقل در کرج هیچگاه به تبلیغات بسنده نکنید و به میزان کافی تحقیق کنید.

کشیدن دندان عقل دردناک است؟

کشیدن دندان عقل در کرج در صورتی که توسط پزشک حاذق و متخصص این کار انجام شود، نه تنها دردناک نبوده بلکه کمترین عارضه را همراه دارد. متخصصین جراحی فک وصورت مانند دکتر نجمه زندی پور معمولا بهترین پزشکان برای کشیدن دندان عقل می‌باشند، زیرا آنها به خوبی با آناتومی دهان و دندان آشنا بوده وعلاوه بر بی حسی مناسب دندان عقل، بهترین روش را برای جراحی دندان عقل استفاده می‌کنند. معمولا به دلیل استفاده از داروی بی حسی مرغوب در کلینیک دکتر زندی پور بیماران تا چندین ساعت پس از جراحی دندان عقل نیز درد نداشته و پس از آن نیز با تجویز داروهای مسکن خوراکی، درد بیماران تا حد زیادی کنترل می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که برای کاهش درد و عدم تجربه عوارض جبران ناپذیر حتما مراقبت های بعد از کشیدن دندان عقل را جدی بگیرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *