مراقبت های بعد از بوکال فت شامل چه مواردی می‌شود؟ امروزه جراحی بوکال فت برای تغییر صورت گرد به صورت استخوانی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراقبت های بعد از بوکال فت مواردی است که در صورت رعایت آن ها بعد از انجام بوکال فت سریعتر بهبود پیدا کرده و می‌توانید عوارض ناشی از آن را کاهش دهید. در این مقاله به طور کامل مراقبت های بعد از جراحی بوکال فت را معرفی و بررسی خواهیم کرد، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نکات مراقبتی بعد از بوکال فت

یک سری دستورالعمل ها در حوزه های مختلف مانند فعالیت های روزانه، رژیم غذایی و … وجود دارد که رعایت آن ها بعد از جراحی بوکال فت در کرج باعث می‌شود سریعتر بهبود یافته و به نتایج مورد نظر خود برسید. مهم ترین توصیه ها و مراقبت هایی که باید رعایت کنید عبارتند از:

رژیم غذایی

پس از انجام جراحی در روز اول تنها مایعات و غذاهای آبکی مصرف کرده و از مصرف غذاهای سفت و جویدنی برای وارد نکردن فشار خودداری کنید. در زمان بهبودی در مصرف غذاهای سفت دقت کنید، زیرا ممکن است باعث وارد شدن فشار به محل برش خورده شود.

کاهش تورم

برای کمک به کاهش تورم می‌توانید سر را بالاتر از بدن برای گردش خون در بدن نگه دارید. پس از جراحی از مصرف داروهایی مانند آسپرین که منجر به افزایش تورم بعد از عمل می‌شوند خودداری کنید.

نکات مراقبتی بعد از جراحی بوکال فت

استفاده از گن بوکال فت

یکی از موارد مراقبتی که می‌توانید انجام دهید، استفاده از گن مخصوص صورت که نوعی لباس کشی بوده و در اطراف سر تا زیر چانه قرار می‌گیرد، استفاده کنید. این گن ها با افزایش فشار به نواحی اطراف سر گردش خون را بهبود بخشیده و به کاهش تورم و کاهش سرگیجه های بعد از جراحی کمک می‌کند. توجه داشته باشید برای استفاده از این گن ها حتما با پزشک خود مشورت کنید.

علاوه بر مواردی که ذکر کردیم موارد دیگری نیز وجود دارد که در دوره نقاهت خود بهتر است رعایت کنید. مواردی مانند:

ماساژ بعد از بوکال فت

برای انجام ماساژ ابتدا دست را کاملا شسته و ضدعفونی کنید. سپس یک انگشت را در داخل روی مخاط داخل دهان زیر لپ و گونه گذاشته و انگشت دوم را روی صورت قرار دهید. سپس دو انگشت را به صورت دورانی چرخانده و ماساژ را از ناحیه ای که چربی بوکال قرار دارد شروع کنید. این ناحیه دقیقا پشت سر خط خنده هر فرد و زیر گونه است. مزیت انجام ماساژ پس از بوکال فت این است که گردش خون در ناحیه ماساژ افزایش یافته و کیفیت پوست صورت بهبود پیدا کرده و سفت تر و متراکم تر می‌شوند.

دوره نقاهت

دوره نقاهت برای هر فرد با توجه به ویژگی های جسمی و مهارت پزشک متفاوت می‌باشد. اما به طور کلی دوره نقاهت این عمل 3 هفته می‌باشد. اما در برخی موارد ممکن است بعد از گذشت چند ماه فرد نتایج نهایی را مشاهده کند. تورم غیر قرینه در یک طرف صورت به علت تجمع خون طبیعی بوده و به تدریج برطرف می‌شود. 

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پروتز چانه در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *