هر عمل جراحی نیاز به سپری کردن یک دوره بخصوص تحت عنوان دوره نقاهت برای بیمار دارد که این دوره برای جراحی بینی آنقدری که فکرش را می کنید طولانی نیست و شما می توانید 24 الی 48 ساعت پس از انجام عمل بینی خود، مطب جراح خود و یا بیمارستانی که در آن بستری شده اید را با تایید پزشک معالج ترک کنید و مراقبت های پس از انجام جراحی بینی را در خانه و در کنار حداقل یک همراه تا زمانی که همه چیز برای شما به حالت طبیعی باز گردد، انجام دهید. در ادامه این مطلب از وبگاه دکتر نجمه زندی پور از متخصصان فک و صورت و دهان زبده در ایران با ما همراه شوید تا شما را با این موارد آشنا نماییم.

مراقبت های پس از انجام جراحی بینی

برای رسیدن بهبودی کامل در شرایط زمانی کوتاه تر شما عزیزانی که بینی خود را به هر بهانه زیبایی و یا دلایل ترمیمی عمل کرده اید، باید یکسری نکات را مدنظر قرار دهید؛ با این حال یادتان باشد چه در روز عمل و چه در روزهای ابتدایی پس از آن بهتر است که شما همواره از یک همراه که می تواند از دوستان و یا اعضای خانواده تان باشد، برخوردار باشید تا خیالتان از جمیع جهات آسوده گردد. مراقبت های پس از انجام جراحی بینی می توان به:

مراقبت های پس از انجام جراحی بینی
مراقبت های پس از انجام جراحی بینی

عوارض رینوپلاستی (عمل بینی)

مخاطبان عزیز توجه داشته باشید پس از انجام عمل جراحی و فارغ از اینکه نوع عمل شما از نوع زیبایی و یا ترمیمی است، پس از گذر 7 روز باید مجددا از پزشک جراح فک و صورتی که عمل بینی را برایتان انجام داده است، وقت گرفته و پیش او بروید تا شما را ویزیت کرده و از پیشرفت روند بهبودی تان شما را مطلع سازد. این پروسه مراجعه به پزشک بعضا ممکن است تا 6 ماه پس از انجام رینوپلاستی یا همان جراحی بینی نیز برایتان وجود داشته باشد.

یا این حال یادتان باشد عمل جراحی بینی می تواند از یکسری عوارض کوتاه مدت نیز برخوردار شود که اصولا عارضه های کوتاه مدت نهایتا در یک تا شش ماه پس از انجام عمل از بین می رود.

عوارض ناشی از انجام جراحی بینی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *