جراحی بینی در کرج

جراحی بینی در کرج

جراحی بینی در کرج از متداول ترین و شناخته شده ترین عمل های زیبایی میان بانوان و آقایان است که نتایج دائمی را برای زیباجویان به همراه دارد. عمل بینی از جراحی های حساسی است که به طور مستقیم با زیبایی چهره در ارتباط است و به همین دلیل باید توسط جراح ماهر و باتجربه انجام شود. اگر در شهر کرج زندگی می‌کنید و به دنبال پزشک برای انجام جراحی بینی در کرج هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا ببینید که آیا انجام آن برای شما مناسب است یا خیر.

عمل بینی یا رینوپلاستی چیست؟

عمل بینی، به طور عمومی به عمل جراحی تغییر شکل و ترمیم بینی گفته می‌شود. این عمل جراحی به عنوان رینوپلاستی  (Rhinoplasty) شناخته شده و هدف اصلی آن، اصلاح شکل و اندازه بینی به صورتی که با چهره تناسب داشته باشد و همچنین باعث بهبود عملکرد تنفسی بینی شود. این جراحی شامل تغییر اندازه، تغییر شکل یا زاویه بینی، انحراف تیغه، بزرگی یا کوچکی نوک بینی، کاهش پهنای بینی و … است. 

درباره جراحی بینی در کرج

جراحی بینی در کرج چگونه انجام می‌شود؟

جراحی بینی به صورت کلی به دو روش اصلی جراحی باز و جراحی بسته انجام می‌شود. هر کدام از این روش‌ ها مزایا و توصیه‌ های خاص مربوط به خود را دارند. نحوه انجام جراحی بینی اینگونه است که بسته به نوع روش انتخابی، بهترین جراح بینی در کرج برش های لازم را درون یا بر سطح بیرونی بینی ایجاد می‌کند و سپس پوست بینی را کنار زده و تغییرات ساختاری مورد نظر را ایجاد می‌کند. بعد از اینکه تمامی مشکلات مربوط به این عضو برطرف شد، تمامی برش ها با استفاده از بخیه های جذبی و یا کشیدنی نیز بسته می‌شوند.

روش های مختلف جراحی بینی

روش‌های مختلف جراحی بینی در کرج عبارتند از:

رینوپلاستی جراحی باز

در این روش، جراح یک برش بزرگ در پل بینی ایجاد تا به بافت ‌های داخلی بینی دسترسی داشته باشد. با ایجاد این برش، جراح می‌تواند به طور مستقیم به استخوان، غضروف و بافت ‌های داخلی دسترسی پیدا کند و شکل بینی را به دلخواه تغییر دهد. این روش برای موارد پیچیده ‌تر و نیاز به تغییرات گسترده در بینی استفاده می‌شود.

رینوپلاستی جراحی بسته

در این روش، جراح برش ‌های کوچکتری در داخل بینی ایجاد می‌کند تا به بافت‌ ها و ساختارهای داخلی دسترسی داشته باشد. این برش‌ ها به طور معمول درون بینی قرار می‌گیرند، به طوری که از نظر ظاهری دیده نمی‌شوند. این روش معمولاً برای تغییرات کوچکتر در شکل بینی، مانند تنظیم نوک بینی یا تنظیم عرض بینی استفاده می‌شود.

جراحی نوک بینی

این روش برای تغییرات محدود در نوک بینی استفاده می‌شود. جراح در این روش برش ‌های کوچکی را در بخش نوک بینی ایجاد و به طور مستقیم بر روی غضروف نوک بینی کار می‌کند. این روش برای تنظیم شکل این بخش، کوچک یا بزرگ کردن نوک بینی و تغییر در زاویه نوک بینی استفاده می‌شود.

جراحی بینی افزایشی

در این روش، به جای کاهش حجم بینی، جراحی برای افزایش حجم بینی انجام می‌شود. این روش معمولاً برای افرادی استفاده می‌شود که بینی کوچک و ضعیف دارند و قصد دارند حجم و شکل بینی خود را بهبود بخشند. در این روش، ممکن است از غضروف خود بدن، غضروف پیشانی یا ایمپلنت ‌های بینی برای افزایش حجم استفاده شود.

اهداف جراحی بینی

اهداف جراحی بینی برای تغییرات ظاهری و عملکردی بینی بوده که به برخی از اهداف مشترک جراحی بینی اشاره خواهیم داشت.

  • تغییر شکل ظاهری بینی
  • تغییر تناسب صورت
  • بهبود عملکرد تنفسی
  • درمان آسیب‌ها

میزان ماندگاری جراحی بینی

ماندگاری جراحی بینی به عوامل متعددی بستگی دارد و این مدت زمان نیز برای هر فرد متفاوت است. روش جراحی بینی که برای زیباجو  در نظر گرفته می‌شود، تأثیر زیادی بر ماندگاری نتیجه دارد. تجربه و مهارت جراح بینی، نقشی مهم در ماندگاری نتیجه دارد. یک جراح با تجربه و مهارت بالا، قادر است بهبودی دقیق و هماهنگ را انجام دهد و نتیجهٔ طبیعی و هماهنگ با ویژگی‌ های فرد را به وجود آورد. عواملی مانند ساختار استخوان بینی، ضخامت پوست، نوع پوست و واکنش بدن به جراحی و همچنین، مواردی چون پیری، تغییر وزن، و بروز مشکلات ناشی از بارداری می‌توانند بر میزان دوام نتایج عمل بینی تاثیرگذار باشند. به طور کلی نتایج این عمل دائمی است مگر اینکه اتفاق خاص یا تاثیر موارد ذکر شده موجب تغییر نتیجه شود. 

جراحی بینی در کرج چگونه انجام می‌شود؟

بهترین سن برای جراحی بینی در کرج

بهترین سن برای جراحی بینی در کرج وابسته به عوامل متعددی است و نمی‌توان آن را به‌طور قطعی تعیین کرد اما در کل، بیشتر جراحان بینی توصیه می‌کنند که جراحی بینی بعد از سن بلوغ انجام شود، یعنی دقیقا زمانی که نمودار رشد بینی به پایان رسیده است. در برخی موارد، جراحی بینی ممکن است در سنین جوانتر نیز انجام شود. معمولاً سن 18 سالگی به بعد برای دختران و ۱۹ سالگی برای پسران برای انجام این جراحی مناسب است اما بهترین زمان حدود 25 الی 33 سالگی است. 

بیشتر بخوانید: هزینه جراحی بینی در کرج

مزایای جراحی بینی

برخی مزایا در ارتباط با شکل و بهبود ساختار درونی بینی ارائه می‌شود. در ادامه برخی از این مزایای جراحی بینی را بیشتر بشناسید.

  • جراحی بینی به شما امکان می‌دهد تا شکل بینی خود را به شکلی که با آن راضی هستید، تغییر دهید.
  • جراحی بینی انواع عوامل مشکلات تنفسی مانند انحراف بینی یا گرفتگی جدار بینی، انسداد مجاری هوایی را برطرف می‌کند.
  • بینی به عنوان یکی از ویژگی ‌های بارز صورت، نقش مهمی در تعادل و هماهنگی ظاهری چهره دارد. با تغییر شکل بینی به شکلی مناسب، می‌توان تعادل و هماهنگی بین بخش‌ های دیگر چهره را بهبود بخشید و ظاهر طبیعی ‌تری را به وجود آورد.
  • بهبود شکل بینی و اصلاح نقایص ظاهری مرتبط با آن می‌تواند به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد. زمانی که با ظاهر خود راضی هستید، اعتماد به نفس شما در روابط اجتماعی، شغلی و شخصیتی تقویت می‌شود.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *